АНТИ ВАКСЕРИТЕ ЌЕ ГО УНИШТАТ И ОВА ЛЕТО: За 65% зголемен бројот на ново заразени во однос на минатата недела!
АНТИ ВАКСЕРИТЕ ЌЕ ГО УНИШТАТ И ОВА ЛЕТО: За 65% зголемен бројот на ново заразени во однос на минатата недела!
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СТРУМИЦА КОСТАДИНОВ ПОЛОЖИ ЦВЕЌЕ ПРЕД СПОМЕНИКОТ НА БОРИС ТРАЈКОВСКИ
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СТРУМИЦА КОСТАДИНОВ ПОЛОЖИ ЦВЕЌЕ ПРЕД СПОМЕНИКОТ НА БОРИС ТРАЈКОВСКИ
Блинкен: Војната на Русија ќе доведе до глад 40 до 50 милиони луѓе
Блинкен: Војната на Русија ќе доведе до глад 40 до 50 милиони луѓе
Бројот на починати мигранти во камионот во Сан Антонио достигна 51
Бројот на починати мигранти во камионот во Сан Антонио достигна 51
СРАМНО И БЕДНО - СЕ ПЛАШИ ДА НЕ ГИ НАЛУТИ РУСОФИЛИТЕ: МИЦКОВСКИ ЧЕТИРИ МЕСЕЦА НЕМА УСТА ОТВОРЕНО ЗА УКРАИНА, КАКО ДА ВОЈНАТА ВООПШТО НЕ СЕ СЛУЧУВА!
СРАМНО И БЕДНО - СЕ ПЛАШИ ДА НЕ ГИ НАЛУТИ РУСОФИЛИТЕ: МИЦКОВСКИ ЧЕТИРИ МЕСЕЦА НЕМА УСТА ОТВОРЕНО ЗА УКРАИНА, КАКО ДА ВОЈНАТА ВООПШТО НЕ СЕ СЛУЧУВА!
Пендаровски: Во целост да го поддржиме украинскиот народ во одбраната на нивната територија
Пендаровски: Во целост да го поддржиме украинскиот народ во одбраната на нивната територија
Започна Самитот на НАТО во Мадрид, за безбедноста задолжени над 10.000 полицајци
Започна Самитот на НАТО во Мадрид, за безбедноста задолжени над 10.000 полицајци
Макрон го осуди апсурднотo утврдување на цената на струјата во Европа со цената гасот
Макрон го осуди апсурднотo утврдување на цената на струјата во Европа со цената гасот

(ВИДЕО) Спасовски од Шуто Оризари: Најдоброто на 17 октомври ќе победи во Шуто Оризари, со Ферат Асан

Овие четири години градиме инфраструктура, училишта, градинки, патишта, здравствени установи и социјални згради, тоа значи подобар живот за сите граѓани, истакна потпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски на изборниот караван „Најдоброто за мојата општина“, вечерва во Шуто Оризари.

Тој истака дека пример за успешно функционирање на концептот воведен од СДСМ Едно општество за сите е токму Шуто Оризари, бидејќи СДСМ не ги дели граѓаните по ниту една основа, туку обезбедува еднакви шанси за сите

Спасовски нагласи дека во изминатиот период во Шуто Оризари со поддршка на Владата е направено многу, реконстуирани се улици како Индира Ганди, улиците Рељо, Кипарска, Брегалничка, Демирхисарска, Вашингтонска, Карабуница, Злетовска и други, во подобрување на водоводната и канализационата мрежа се инвестирани 13,5 милиони денари, изградена е градинка, поставено е зеленило.

Во следните четири години продолжуваме уште повеќе и уште подобро, го носиме Најдоброто, во Шуто Оризари, изградба на атмосферска канализација, реконструкција на патишта, нови инвестиции, истакна Спасовски, нагласувајќи дека СДСМ и Коалицијата ги нуди најдобрите кандидати за советници и градоначалници.

За Шуто Оризари тоа се Ферат Асан и советничката листа предводена од Нежмие Саитова, затоа што тоа се луѓе што си ја сакаат општината и што ќе се грижат за своите сограѓани, за реализација на нови проекти, за подобрување на животот на сите граѓани во општината, нагласи Спасовски.

Тој наведе дека на другата страна стои ВМРО-ДПМНЕ со истите луѓе како во режимот, обвинети за криминал и корупција а се претставуваат како нови лица, но во Шуто Оризари се исплашија и немаат свој кандидат, бидејќи немаат што да понудат.

Ние им служиме на граѓаните, со волја, со дела, вредно и посветено работиме за развојот на секоја општина, го носиме најдоброто за државата, најдоброто за Шуто Оризари, затоа на 17 октовмри масовно ќе гласаме за бројот 12, за СДСМ и коалицијата „Најдоброто за мојата општина“, за победа на Ферат Асан во Шуто Оризари, за победа на Петре Шилегов во Град Скопје, порача потпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски.

loading...

go88 pro apk new game đánh bài go88 go88 info

sunwin khuyen mai download game sunwin sunwin online