СДСМ ДО ВМРО ДПМНЕ: ИЗГРАДИВМЕ 69 ГРАДИНКИ ЗА 4300 ДЕЦА, И ЌЕ ИЗГРАДИМЕ УШТЕ, ВИЕ ПАРИТЕ ГИ ДАВАВТЕ ЗА ЖАЛНИ ВРБИ И СТИРОПОР
СДСМ ДО ВМРО ДПМНЕ: ИЗГРАДИВМЕ 69 ГРАДИНКИ ЗА 4300 ДЕЦА, И ЌЕ ИЗГРАДИМЕ УШТЕ, ВИЕ ПАРИТЕ ГИ ДАВАВТЕ ЗА ЖАЛНИ ВРБИ И СТИРОПОР
Нови избори во Тетово: Како општинскиот Совет дојде во пат-позиција?
Нови избори во Тетово: Како општинскиот Совет дојде во пат-позиција?
Грковска - Кицара: Стандардизација на сите институции ни е потребна зашто е услов за подобрување на квалитетот на услугите кон граѓаните
Грковска - Кицара: Стандардизација на сите институции ни е потребна зашто е услов за подобрување на квалитетот на услугите кон граѓаните
Заменик секретар на Советот за безбедност на Руската Федерација, Рашид Нургалиев, денеска изјави дека Русија се соочува со тешкотии, па дури и прави грешки во воената кампања во Украина
Заменик секретар на Советот за безбедност на Руската Федерација, Рашид Нургалиев, денеска изјави дека Русија се соочува со тешкотии, па дури и прави грешки во воената кампања во Украина
Русија условува: Тргнете ги санкциите за да ги отвориме пристаништата за жито
Русија условува: Тргнете ги санкциите за да ги отвориме пристаништата за жито
Патријарх Порфириј: Зацелена раната на расколот стара 55 години
Патријарх Порфириј: Зацелена раната на расколот стара 55 години
Османи на 132- та сесија на Комитетот на министри на Советот на Европа
Османи на 132- та сесија на Комитетот на министри на Советот на Европа
СЗО со важен апел до Русија: Обезбедете здравствена заштита на цивилното население во местата под руска окупација во Украина
СЗО со важен апел до Русија: Обезбедете здравствена заштита на цивилното население во местата под руска окупација во Украина

(ВИДЕО) Спасовски во посета на СВР Струмица и на средба со градоначалникот Костадинов

Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски реализираше работна средба со раководството на СВР Струмица. На средбата беше утврдено дека Секторот за внатрешни работи како минатата година така и во текот на овие три месеци од 2022 година покажува респектабилни резултати што се должи на генералните заложби за поквалитетно и поефикасно функционирање на полицијата.

На средбата министерот Спасовски напомена дека СВР Струмица минатата година на ниво на вкупниот криминалитет има остварено ефикасност од 43 проценти и реализација од 76 проценти. Министерот истакна дека како резултат на реализираните заложби за континуирано унапредување на професионалните стандарди на полициското работење, се бележи намалување на вкупниот број на регистрирани кривични дела, и тоа за 672 кривични дела помалку отколку во 2020 година, или во процент намалување на вкупниот број на сторени кривични дела за 35,2 проценти.

Во 2022 година СВР Струмица продолжи со одличните резултати особено во делот на недозволената трговија со дрога со заплена на околу 280 килограми опојна дрога марихуана, додека жртвите во сообраќајот во 2021 година споредбено со 2020 година се намалени за 50 проценти, потенцираше Спасовски.

Во рамки на денешната посета на Струмица министерот Спасовски оствари и работна средба со градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов. На средбата беше констатирана досегашната одлична соработка меѓу полицијата и локалната самоуправа, особено во делот на функционирањето на Локалниот совет за превенција. Градоначалникот Костадинов ја истакна успешната соработка со СВР Струмица, при што го нагласи позитивното влијание на засилените акциски контроли со делот на сообраќајот на територијата на Струмица.

При денешната посета министерот Спасовски напомена дека токму градот Струмица ќе биде една од петте локации на којашто ќе се одвиваат дел од планираните свечени активности по повод годинешното одбележување на Денот на полицијата – 7 Мај.

loading...

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Hunter x Hunter (2011)

watch anime dub ANIMEFLIX Attack on Titan Final Season

ANIMEFLIX Attack on Titan Season 2

animes online Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

ANIMEFLIX Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 12

tải go88