ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
ОВАА ВЛАСТ НЕМА МИЛОСТ КОН НИКОГО, ЗАКОНИТЕ ВАЖАТ ЗА СИТЕ: Осумдневен притвор заради закани кон кандидатот на ВМРО за градоначалник во Прилеп
ОВАА ВЛАСТ НЕМА МИЛОСТ КОН НИКОГО, ЗАКОНИТЕ ВАЖАТ ЗА СИТЕ: Осумдневен притвор заради закани кон кандидатот на ВМРО за градоначалник во Прилеп

(ВИДЕО) СПЕЦИЈАЛЕН РЕЖИМ ВО ЗАТВОРОТ ШУТКА – Мијалков и Нинџа под заштита поради закани по живот, Камчев и Боки 13 со здравствени надзори во затвор

Еск директорот на УБК Сашо Мијалков е под посебни безбедносни мерки исто како и клучниот сведок во процесот од 27 ми април, Александар Василевски Нинџа.

И двајцата се под специјален надзор во затворот во Шутка поради тоа што има висок ризик за нивната безбедност.

За Мијалков поради тоа што долго време беше шеф на УБК, а за Василевски Нинџа оти службите имале сознанија.

Тој од затворот во Штип беше префрлен во специјално одделение во Шутка.

Од управата убедуваат дека постојано се следи здравствената состојба и на бизнисменот Орце Камчев и на Бојан Јовановски кој од пред една недела ја издржува затворската казна.

И Поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева за сега е во приемно но ќе биде сместена во единственото женско одделение кое се наоѓа во Идризово.

И последната група од 4 ца повратници од Сирија и Ирак кои учествувале во терористичката војска ИСИС се наоѓаат во притворот во затворот во Шутка. Таму за нив се изготвени и безбедносни и медицински протоколи.

Инаку во моментов зголемен број на специјалци го чуваат затворот во Шутка. Направен е нов план поради зголемен безбедносен ризик, па во координација со мвр на повеќе точки се распоредени полицајци. Од управата признаваат дека бројот на затворска полиција е многу мал во споредба со потребите особено во затворот Идризово.

loading...

GoGoAnime: Geobreeders: Breakthrough (Dub) anime episode 4 online free at https://gogoanime.be my hero academia heroes rising gogoanime

TwistMoe Watch english anime Online in HD for FREE

Watch Brave Witches (Dub) Episode 12

Haikyuu!! Movie 1: Owari to Hajimari (https://animebee.to/m/jmv4) Episode Full

Linkhay: https://linkhay.com/u/gogoanimelol

Zotero: https://www.zotero.org/gogoanimebe/cv