ПЕРФИДНИ ЛИЦЕМЕРИ: ЗА ВМРОВЦИТЕ СИНОТ НА ХОРХЕ НЕ БЕШЕ ПРОБЛЕМ ДА ОДИ КАЈ ПАПАТА, НО УДРИЈА ПО ЌЕРКАТА НА КОВАЧЕВСКИ
ПЕРФИДНИ ЛИЦЕМЕРИ: ЗА ВМРОВЦИТЕ СИНОТ НА ХОРХЕ НЕ БЕШЕ ПРОБЛЕМ ДА ОДИ КАЈ ПАПАТА, НО УДРИЈА ПО ЌЕРКАТА НА КОВАЧЕВСКИ
(ФОТО) Ковачевски со италијанскиот премиер Марио Драги: Добрите релации со Италија се можност за натамошно унапредување на економската соработка
(ФОТО) Ковачевски со италијанскиот премиер Марио Драги: Добрите релации со Италија се можност за натамошно унапредување на економската соработка
СУДИРОТ НА РЕЏЕП ТАИП ЕРДОГАН СО САД И НАТО И ПРАВИ ГОЛЕМА ШТЕТА НА МАКЕДОНИЈА
СУДИРОТ НА РЕЏЕП ТАИП ЕРДОГАН СО САД И НАТО И ПРАВИ ГОЛЕМА ШТЕТА НА МАКЕДОНИЈА
ЕРДОГАН СЕ НАЛУТИ ШТО ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР ЛОБИРАЛ ВО САД ДА НЕ ИМ СЕ ПРОДАВААТ НАЈНОВИ ВОЕНИ АВИОНИ НА ТУРЦИТЕ: МИЦОТАКИС ВЕЌЕ НЕ ПОСТОИ ЗА МЕНЕ, ИЗЈАВИ ЕРДОГАН
ЕРДОГАН СЕ НАЛУТИ ШТО ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР ЛОБИРАЛ ВО САД ДА НЕ ИМ СЕ ПРОДАВААТ НАЈНОВИ ВОЕНИ АВИОНИ НА ТУРЦИТЕ: МИЦОТАКИС ВЕЌЕ НЕ ПОСТОИ ЗА МЕНЕ, ИЗЈАВИ ЕРДОГАН
СПАСОВСКИ: Благодарност за укажаното братољубие од српскиот Патријарх Порфириј, кога браќата се сакаат, се радуваат и Небото и Земјата
СПАСОВСКИ: Благодарност за укажаното братољубие од српскиот Патријарх Порфириј, кога браќата се сакаат, се радуваат и Небото и Земјата
ДОДЕКА КРИПТОВАЛУТИТЕ БЕЛЕЖАТ ВРТОГЛАВ ПАД НА БЕРЗИТЕ, ШЕФИЦА НА ММФ ЛАГАРД ГИ ДОТЕПА: КРИПТОВАЛУТИТЕ СЕ БЕЗВРЕДНИ, МОРА ДА НАЈДЕМЕ НАЧИНИ ДА ГИ ЗАШТИТИМЕ НЕУКИТЕ ИНВЕСТИТОРИ ОД ВАКВИ ИЗМАМИ ВО КОИ ГИ ГУБАТ СВОИТЕ ЗАШТЕДИ
ДОДЕКА КРИПТОВАЛУТИТЕ БЕЛЕЖАТ ВРТОГЛАВ ПАД НА БЕРЗИТЕ, ШЕФИЦА НА ММФ ЛАГАРД ГИ ДОТЕПА: КРИПТОВАЛУТИТЕ СЕ БЕЗВРЕДНИ, МОРА ДА НАЈДЕМЕ НАЧИНИ ДА ГИ ЗАШТИТИМЕ НЕУКИТЕ ИНВЕСТИТОРИ ОД ВАКВИ ИЗМАМИ ВО КОИ ГИ ГУБАТ СВОИТЕ ЗАШТЕДИ
Бектеши: Честитки до поглаварот на МПЦ-ОА и сите православни верници по повод автокефалноста на МПЦ, политиките на добрососедство се од голема важност за целиот регион
Бектеши: Честитки до поглаварот на МПЦ-ОА и сите православни верници по повод автокефалноста на МПЦ, политиките на добрососедство се од голема важност за целиот регион
БЕСИМИ: РЕБАЛАНС КАКО ОДГОВОР НА КРИЗАТА И ЗАЧУВУВАЊЕ НА РАСТОТ
БЕСИМИ: РЕБАЛАНС КАКО ОДГОВОР НА КРИЗАТА И ЗАЧУВУВАЊЕ НА РАСТОТ

ВИДЕО | Стојанов: Инвеститорот е фер, ги обесштети новомаалци и конечно по 70 години ќе живееме нормален градски живот

Игор Стојанов е претставник на жителите на Ново маало кое со години е во распад, а сега е во центарот на вниманието поради градењето на просторот на паркингот на Холидеј ин.

-Одамна се организираме, а сега повторно се појавуваат луѓе кои се против градба на таа локација. Тие не знаат како ние живееме таму, без канализација, во куќи од ќерпич. Ние сме како ѓубриште за ГТЦ. Немаме контакти со оние кои се против градба. Дојдоа, се сликаа и сакаат тоа да биде зелен реон, вели Стојанов.

Од ЗХГ велат дека за случајот треба да постапува Јавното обвинителство сметајќи дека има некаков криминал.

-Кај нас првпат се случува некој инвеститор да нуди фер обесштетување и ние сме задоволни од понуденото. Не знам каде тука гледаат урбана мафија, вели Стојанов. – Овој план сегашен е претставен уште од времето на Кензо Танге кој предвидел 30-катници. Тука сега ќе се направи најголемиот парк во Македонија. Сега буквално сите нѐ одбегнуваат, оти има ѓубришта и кражби, вели Стојанов.

Тој додава дека не очекува дека протестите ќе бидат масовни и вели дека со тие протести им нанесуваат штета жителите на Ново маало. Тие најавија и тужба против институциите ако нивниот проблем не се реши иочекуваат урбани домови за себе и зелена површина за сите граѓани на Скопје. Стојанов најави дека ќе поднесат претставка до градоначалникот на Центар, до ДКСК.

-Ние не сме институција, институциите нека го решаваат проблемот. Но, апелирам да престанат сите да вршат притисоци. По 70 години битка ние дојдовме до ситуација да се реши нашиот проблем. Договорот со инвеститорот е компензација со станови. Нашите куќи се од 1850 година ине може да се живее, вели Стојанов.

loading...

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime websites SK8 the Infinity (Dub)

ANIMEFLIX Tokyo Ghoul Episode 9

anime sites ANIMEFLIX Black Clover (Dub)

animeflix Horimiya

free anime online Pokémon Journeys: The Series