МВР: Категорично ги отфрламе невистините пласирани од ВМРО-ДПМНЕ
МВР: Категорично ги отфрламе невистините пласирани од ВМРО-ДПМНЕ
СЕМЕЈНАТА ТАЈНА НА КАНДИДАТОТ НА ВМРО ВО ОХРИД: ТАТКОТО НА КИРИЛ ПЕЦАКОВ ПРЕД 10 ГОДИНИ ГО УНИШТИЛ ВМРО ДПМНЕ ВО ОХРИД КАКО КАНДИДАТ НА ЛИГА ЗА ДЕМОКРАТИЈА!
СЕМЕЈНАТА ТАЈНА НА КАНДИДАТОТ НА ВМРО ВО ОХРИД: ТАТКОТО НА КИРИЛ ПЕЦАКОВ ПРЕД 10 ГОДИНИ ГО УНИШТИЛ ВМРО ДПМНЕ ВО ОХРИД КАКО КАНДИДАТ НА ЛИГА ЗА ДЕМОКРАТИЈА!
(ВИДЕО) Заев од Кочани: Од први јануари минималната плата ќе биде 18.000 додека просечната плата порасна на 28.642 денари, да се обединиме да продолжи економскиот раст
(ВИДЕО) Заев од Кочани: Од први јануари минималната плата ќе биде 18.000 додека просечната плата порасна на 28.642 денари, да се обединиме да продолжи економскиот раст
ШИЛЕГОВ: Гневот го искажавте во првиот круг и со право, но сега е време да се договориме за доброто на Скопје
ШИЛЕГОВ: Гневот го искажавте во првиот круг и со право, но сега е време да се договориме за доброто на Скопје
ЗАЕВ И ЛАДИЧ: 31 октомври ќе значи продолжување на концептот на работење и проектите што ги реализиравме во изминатите четири години во Пробиштип!
ЗАЕВ И ЛАДИЧ: 31 октомври ќе значи продолжување на концептот на работење и проектите што ги реализиравме во изминатите четири години во Пробиштип!
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: ВОДНО ГО ВРАТИВМЕ НА ГРАЃАНИТЕ – УШТЕ ЕДНА НОВА ВЕЛОПАТЕКА НИЗ ШУМИТЕ НА ПЛАНИНАТА
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: ВОДНО ГО ВРАТИВМЕ НА ГРАЃАНИТЕ – УШТЕ ЕДНА НОВА ВЕЛОПАТЕКА НИЗ ШУМИТЕ НА ПЛАНИНАТА
Максо е кандидат на режимското ВМРО, навреме го намирисавме и затоа не е кандидат, рече Заев
Максо е кандидат на режимското ВМРО, навреме го намирисавме и затоа не е кандидат, рече Заев
Скопје надмина 115 километри велосипедски патеки, седум од нив се низ шумите на Водно
Скопје надмина 115 километри велосипедски патеки, седум од нив се низ шумите на Водно

(ВИДЕО) ТЕЛЕВИЗИЈА 24 ОДБЕЛЕЖУВА ДЕСЕТ ГОДИНИ ИНФОРМИРАЊЕ НА ГЛЕДАЧИТЕ

Телевизијата 24 Вести е основана во декември 2010-та година, како кабелска телевизија и иако мала, а сепак амбициозна ТВ-куќа, бргу почнавме да ги освојува срцата на гледачите, кои денес ја знаат само како ТВ 24, откако ја ребрендиравме во 2017 година.

Бројни новинарски имиња се впишани во создавањето на телевизијата, а јадрото на тимот е препознаено како исклучително професионално и посветено, составено од новинари, сниматели, монтажери, техничари, организатори, реализатори, одговорни за програма, преведувачи и толкувачи… ние сите заедно пулсираме во ритамот на телевизиската работа, постојано. Ова доведе до моментот што некогаш „малата“ телевизија, денес е еден од водечките медиумски сервиси во земјата, со најголема доверба и со исклучителна гледаност.

Телевизијата изобилува со различни содржини, во кои секој гледач може да си најде свое место. Како на почетоците, така и денес вестите ни се носечки столб на програмата, заедно со анализите, дебатните програми, контактните емисии и магазинските содржини, кои постојано се прават достапни за сите граѓани, како што е примерот со воведувањето на толкувањето на знаковен јазик. Паралелно со зголемувањето на домапната продукција, воведовме и сериозна програма од странска продукција, како серии, филмови, квизови, забавни шоу-програми со што се придонесе и за зголемување на публиката, а тоа постојано ни носи и раст во сите полиња.

Преку информативниот дел на програмата, ТВ 24 во континуитет ги информира граѓаните за сите актуелни прашања во сите сфери на општеството – економија, политика, здравство, образование, животна средина, култура, социјална политика. Преку мобилноста на своите новинарски екипи, активни 24 часа, успешно информираме за значајни настани кои се сметаат за пресврт во општествениот живо, а притоа речиси сите тие беа емитувани во живо, со што гледачите имаат можност да бидат сведоци и самите на настаните. За ваквото известување, но и поради многу други професионални причини, Телевизија 24 има добиено бројни признанија и плакети од страна на новинарски здруженија и асоцијации, невладини организации, студентски унии, меѓународни фактори, но и од вас – граѓаните, од кои како награда ја сметаме вашата постојана доверба, а преку тоа помогнавте да бидеме доста високо рангирани во рамки на досега спроведените анкети на релевантни агенции и истражувачки мрежи.

Низ годините, програмски, Телевизија 24 успеа да одговори на клучните новинарски постулати за секој медиуми – да информира, да едуцира и да забавува. Затоа ние – тимот на ТВ 24, ви се заблагодаруваме вам – нашите гледачи, што ни помогнавте да се истакнеме како телевизија на која и’ се верува, телевизија која се сака, телевизија која се гледа. За уште многу идни десетки – нека ни е честит заедничкиот роденден – нам и вам, нашата публика.

loading...

Go!! Karate Club (https://animekisa.in/m/0YLE) Episode 4

Girls & Panzer OVAs Episode 6

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE

GoGoAnime: 8 Man anime episode 56 online free at https://gogoanime.be gogoanime kissanime

Recordsetter: https://recordsetter.com/user/gogoanimebe

Question2answer: https://www.question2answer.org/qa/user/animeflixnl