КОСТАДИНОВ: Им го честитам Денот на пожарникарството на нашите пожарникари и да им се заблагодарам за нивната професионалност, храброст и пожртвуваност во извршувањето на работните задачи
КОСТАДИНОВ: Им го честитам Денот на пожарникарството на нашите пожарникари и да им се заблагодарам за нивната професионалност, храброст и пожртвуваност во извршувањето на работните задачи
СДСМ СТРУМИЦА: Нека ни е честит 20ти Мај, денот на Пожарникарите
СДСМ СТРУМИЦА: Нека ни е честит 20ти Мај, денот на Пожарникарите
Вицепремиерката Грковска го посети Државниот пазарен инспекторат: Заштитата на потрошувачите е најважна, сите правни субјекти мора да ги почитуваат законите
Вицепремиерката Грковска го посети Државниот пазарен инспекторат: Заштитата на потрошувачите е најважна, сите правни субјекти мора да ги почитуваат законите
Ковачевски: Малку кој веруваше дека ќе имаме просечна плата од 30.000 денари
Ковачевски: Малку кој веруваше дека ќе имаме просечна плата од 30.000 денари
АНТИВАКСЕРИTE ГО ВРАТИЈА ЧОВЕШТВОТО 1 ВЕК НАНАЗАД: Случаи на мајмунски сипаници во Европа, САД, Канада и Австралија
АНТИВАКСЕРИTE ГО ВРАТИЈА ЧОВЕШТВОТО 1 ВЕК НАНАЗАД: Случаи на мајмунски сипаници во Европа, САД, Канада и Австралија
Бујар Османи, на маргините на состанокот на Комитетот на министри на Советот на Европа кој се одржа во Торино, Италија оствари билатерлани средби со министрите за надворешни работи на Грузија, Илиа Дарчиашвили, на Азербејџан, Џејхун Бајрамов, Ерменија, Арарат Мирзојан, Република Молдавија, Нику Попеску и првата заменичка министерка за надворешни работи на Украина, Емине Џафарова
Бујар Османи, на маргините на состанокот на Комитетот на министри на Советот на Европа кој се одржа во Торино, Италија оствари билатерлани средби со министрите за надворешни работи на Грузија, Илиа Дарчиашвили, на Азербејџан, Џејхун Бајрамов, Ерменија, Арарат Мирзојан, Република Молдавија, Нику Попеску и првата заменичка министерка за надворешни работи на Украина, Емине Џафарова
Премиерот Ковачевски и владина делегација положи цвеќе на споменикот на Светите браќа Кирил и Методиј во кампусот на УКИМ
Премиерот Ковачевски и владина делегација положи цвеќе на споменикот на Светите браќа Кирил и Методиј во кампусот на УКИМ
БРАВО - Kовачевски на чело на македонската а Петков на чело на бугарската делегација во Рим и Ватикан на одбележувањето на 24 Мај – Денот на сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј
БРАВО - Kовачевски на чело на македонската а Петков на чело на бугарската делегација во Рим и Ватикан на одбележувањето на 24 Мај – Денот на сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј

(ВИДЕО) ТЕШКО НАС СО ВАКВИ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИ – ЕКС ГЕН СЕКОТ НА СДСМ СЕ ПОФАЛИ ДЕКА БИЛ ЛИЧЕН ПРИЈАТЕЛ НА ЛАТАС И САШО МИЈАЛКОВ?!?!

Не е точно дека сум го премолчал опозициониот период на СДСМ и дека не сум го критикувал ВМРО ДПМНЕ, бев вклучен активно во партијата на терен оперативно и така сум се определил да ја водам мојата кариера меѓу членството и тие работи не се прават на телевизија туку по секое место, улица, кај секој човек, рече во емисијата „Стадион“ на Радио Канал 77, поранешниот директор на Управата за контраразузнавање и организационен секретар на СДСМ Миле Зечевиќ.

За шпекулациите дека бил сменет од партиската функција затоа што во долгите разговори од „бомбите“ ептен дошла до израз неговата блискот со новинарот Драган Павловиќ Латас, но и со Сашо Мијалков, Зечевиќ вели:

– Со Латас сум личен пријател и децата ни се дружат, Се дружам и со еден куп други луѓе од различна провениенции. Еве и една анегдота. Некаде пред парламентарните избори 2006 година со сопругите седевме во ресторан и веројатно поради општата политизација во државата сопственикот дојде да ме праша да не има некој проблем, да не дојде до конфликт меѓу мене и него во дискусиите…Личните односи се една работа. Јас имам јасни ставови и цели и можеме да зборуваме колку сакаме на лична основа, но тоа не значи дека и ќе се разбереме околу идеологијата, политичката припадност и ориентација – рече Зечевиќ.

Зечевиќ се видел со Зоран Заев после две години и го замолил да остане затоа што лани победил на парламентарни избори и има обврска да го задржи и стабилизира парламентарното мнозинство и да ја задржи таа влада и коалиција во полн мандат до 2024, а во меѓувреме СДСМ да се обедини и реформира.

– Тој дојде на власт после долги години во опозиција и ја ослободи заробената држава и ги отвори сите клучни процеси и правци кон НАТО и Европската унија. Човек кога има преголема желба да заврши нешто добро знае да направи и грешка, но тоа не значи дека Заев е помал Македонец од било кој друг – вели Зечевиќ.

loading...

anime website. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Attack on Titan

AniWatch DARLING in the FRANXX

free anime Dragon Ball Z (Dub)

Redo of Healer Episode 8

AniWatch Tokyo Revengers (Dub)

tải go88