(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

(ВИДЕО) ТОТАЛЕН ТРИУМФ НА МАФИЈАТА ВРЗ ПРАВДАТА: ВЕЧЕРВА ИЗЛЕГУВА И КАМЧЕВ ОД ПРИТВОР?!?!

Вчера доцна синоќа Сашо Мијалков беше ослободен од притвор, а некои велат дека до вечерва и Орце Камчев ќе излезе од притвор. Се добива впечаток дека овие пресврти се случуваат поради некои внатрешни превирања во правосудните структури, вели Гордана Дувњак во редовната рубрика на Утрински брифинг, „Има ли правда“.

-Влијанијата се сѐ уште силни од претходната владејачка гарниттура во правосудството. Интересно е што во рок од две недели Мијалков успева во втор план да ги стави политичките настани во земјата. За две недели две различни одлуки на судовите но тоа говори за судството во Македонија – збунето, под влијанија, несамостојно. Претпоставувам ќе дознаеме зошто за толку кус период гаранција од 11 милиони евра беше прифатена, па отфрлена, па укинато решение за притвор. Сетоа ова како објаснение ни го должат судиите, вели Дувњак.

Дувњак е членка на медиумско-судското тело и вели дека судовите мора да ги објаснуваат за јавноста своите одлуки. Зошто некоја одлука е донесена? Кој е новиот момент што се променил во однос на имотната гаранција на Мијалков?, тоа се прашања што треба да се одговорат.

-Сеад Кочан беше задолжен да врати 17 милиони евра да врати во државата и тоа никогаш не се случи. Судската васт би требало да биде независна, извшрната васт треба да му овозможи услови, но она што е страшното е што ние 30 години имаме судство што не се доживува како власт. Да беше поинаку, никој од другите власти и моќници не би моел да им се јавува и да врши влијанија, вели Дувњак.

Судиите ги следат политичките случувања кои во последно време се турбулентни, а Мијалков е творецот на „Сваровски судството“.

-Судството ги следи случувањата во политиката. Што е чудно. Судиите имаат траен мандат со што се заштитетни, но сме далеку од тоа да зборуваме за судство од кое ќе се плашат политичарите. Ако почнеме да го одмотуваме клопчето за квалтетот на суството треба да се запрашаме какви се телата што ги одбираат судиите кои се грижат за нивната независност. Политичарите забораваат дека нема вечно да бидат на власт и како намерно да работат на слабеење на судството не сметајќи дека еден ден тие може да се најдат пред судовите, вели Дувњак.

СЈО се затвори, шефицата на СЈО беше експресно осудена, а се чини дека има многу луѓе кои се радуваат на тоа.

loading...

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

online anime My Hero Academia

animes online AniWatch Komi Can’t Communicate

anime stream Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

watch anime dub Seirei Gensouki: Spirit Chronicles