Петков: Не можам сам да го кренам ветото за Северна Македонија, ќе мора да има процедура во институциите и сите да се произнесат
Петков: Не можам сам да го кренам ветото за Северна Македонија, ќе мора да има процедура во институциите и сите да се произнесат
ОВАА ЖЕНА НЕМА СРАМ, ДУРИ НИ МИЦКОВСКИ НЕ Е ТОЛКУ ЗАБЕГАН: СПОРЕД ПОРТАЛОТ СДК, ЗА ДА НЕ Ѝ СЕ ПОСТАВУВААТ ПРАШАЊА, АРСОВСКА ГО СЛАВЕШЕ САМА СО ПОЖАРНИКАРИТЕ НИВНИОТ ПРАЗНИК
ОВАА ЖЕНА НЕМА СРАМ, ДУРИ НИ МИЦКОВСКИ НЕ Е ТОЛКУ ЗАБЕГАН: СПОРЕД ПОРТАЛОТ СДК, ЗА ДА НЕ Ѝ СЕ ПОСТАВУВААТ ПРАШАЊА, АРСОВСКА ГО СЛАВЕШЕ САМА СО ПОЖАРНИКАРИТЕ НИВНИОТ ПРАЗНИК
Не престануваат дојавите за бомби, повеќе од 100 училишта низ Србија се префрлија онлајн
Не престануваат дојавите за бомби, повеќе од 100 училишта низ Србија се префрлија онлајн
СЕ ОСТВАРИ ВЕТУВАЊЕТО НА ЗАЕВ И СДСМ ОД 2016-ТА: Просечната нето плата во март 31.080 денари
СЕ ОСТВАРИ ВЕТУВАЊЕТО НА ЗАЕВ И СДСМ ОД 2016-ТА: Просечната нето плата во март 31.080 денари
Оскаровецот Вангелис починал од Ковид-19 во Франција
Оскаровецот Вангелис починал од Ковид-19 во Франција
Комисијата за односи со верските заедници: Ги подржуваме мудрите чекори во црковната дипломатија
Комисијата за односи со верските заедници: Ги подржуваме мудрите чекори во црковната дипломатија
ТРАГИ КОМИЧЕН ОБИД НА МИЛОШОСКИ ДА ГО ОЦРНИ ЏАФЕРИ КОЈ САМО ШТО СЕ ВРАТИ ОД БОИШТАТА ВО УКРАИНА И ДА ГО ПРЕСТАВИ КАКО ПИОН НА ПУТИН ЗАТОА ШТО ЛАНИ ДАЛЕКУ ПРЕД ВОЈНАТА ПРИМИЛ ИСЛАМСКА ДЕЛЕГАЦИЈА ОД ЧЕЧЕНИЈА?!?!
ТРАГИ КОМИЧЕН ОБИД НА МИЛОШОСКИ ДА ГО ОЦРНИ ЏАФЕРИ КОЈ САМО ШТО СЕ ВРАТИ ОД БОИШТАТА ВО УКРАИНА И ДА ГО ПРЕСТАВИ КАКО ПИОН НА ПУТИН ЗАТОА ШТО ЛАНИ ДАЛЕКУ ПРЕД ВОЈНАТА ПРИМИЛ ИСЛАМСКА ДЕЛЕГАЦИЈА ОД ЧЕЧЕНИЈА?!?!
Канада го забрани достапот на „Хуавеј” до 5Г мрежите
Канада го забрани достапот на „Хуавеј” до 5Г мрежите

(ВИДЕО) Трајчевски, директор на АД ГТЦ: Во нашите објекти не се краде струја

АД ГТЦ СКОПЈЕ е во мнозинска сопственост на државата, а извршниот директор го именува Владата. ГТЦ поседува над 500 локали, од кои дел се во сопственост на ГТЦ, а дел се приватизирани.

Гледано во проценти, деловен простор кој е приватизиран е помеѓу 65 – 70 отсто. Во однос на процентот на акциите, 97 отсто се во сопственост на ГТЦ. Приватизацијата на просториите во објектот е почната во 1996 година па наваму.

– Магацините се мал дел во сопственост на ГТЦ, а останатите се продадени. Во конкретниот случај магацинот за кој се изрази сомневање за копање крипто валути е во сопственост на ГТЦ. Просторот е изнајмен согласно сите сите процедури и се врши редовна исплата на наемнината. Ние немаме право да контролираме што се случува во магацинските простории, вели за Утрински брифинг директорот на ГТЦ, Ѓоко Трајчевски.

-Морам подетално да објаснам постојат три начини на мерење на потрошувачката на електрична енергија, директно, полудиректно и индиректно. Директоно се мери 85 проценти со стандардните апарати. Останатото е за оние корисници кои имаат потреба од повлекување дополнително количество електрична енергија. Тие имаат посебни саати кои го мерат протокот и потрошената енергија. До ГТЦ стигаат две фактури, едната од нив е за испорачана електрична енергија. Договорот со ЕВН е врз основа на јавна набавка, појаснува Трајчевски.

– Одговорно тврдам дека во нашиот објект нема крадење струја. Познавачите на делот во енергетика знаат дека фактор триесет се односува на поголемите потрошувачи и кај нив цената поради поголемата потрошувачка се наплака за 30 проценти поскапо за дополнителната услуга и тука настанува забуната, вели Трајчевски.

Тој додава дека непријатно е што во медиумите се шпекулира и се пласираат невистини за ГТЦ, оти сѐ е регулирано, рече за УБ директорот на ГТЦ АД Скопје, Ѓоко Трајчевски.

loading...

anime websites. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime heaven au AnimeHeaven One-Punch Man

AnimeHeaven Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

How NOT to Summon a Demon Lord Ω

AnimeHeaven Tokyo Revengers Episode 21

AnimeHeaven Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2 Episode 7

tải go88