Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори

ВИДЕО: Уапсен Драган Бјелогрлиќ поради физички напад врз колега режисер

Актерот Драган Бјелогрлиќ беше приведен рано утрото под сомнение дека го нападнал режисерот Предраг Гага Антонијевиќ одзади, околу четири часот наутро во хотелот Амбасадор во Ниш и го удрил неколку пати во главата, дознава српски „Блиц“.

Актерот и режисерот беа во Ниш по повод 56-от фестивал на актерски достигнувања во домашниот игран филм „Филмски сусрети“, што започна минатиот викенд. Фестивалот беше отворен со филмот на Драган Бјелогрлиќ „Тома“, посветен на Тома Здравковиќ, а завршува на 27 август.

Извори кои престојувале во хотелот во времето на наводниот напад тврдат дека Бјелогрлиќ налетал и го нападнал Антонијевиќ. Режисерот и автор на „Дара из Јасеновац“ има видливи повреди на главата, а Бјелогрлиќ беше однесен во полиција каде чека да даде изјава.

Антонијевиќ е шокиран од нападот, а тоа го кажа и во изјава за порталот „Блиц“.

„Да ми се случи тоа, во мојот роден град, на филмски фестивал, страшно!“ – рече. Тој објасни дека пред нападот го видел Бјелогрлиќ како седи со актерката Катарина Радивојевиќ, но не и моментот кога му задал удар бидејќи му пришол одзади.

„Седев на софата со моите колеги, разговаравме. Тој ми пријде од зад грб, не можев да се одбранам. Беше во видно алкохолизирана состојба, можеби дури и дрогирана. Се однесуваше лудо“ – тврди Антонијевиќ.

Режисерот вели дека бил добро претепан и не успеал да се одбрани бидејќи лежел на подот. Тој даде изјава во полиција по нападот и верува дека знае зошто Бјелогрлиќ го нападнал.

Антонијевиќ го обвини Бјелогрлиќ дека му понудил поткуп на почетокот на 2016 година за да го поддржи филмот „Есента на самураите“.

Потоа објави преписка со познатиот актер од 2016 година во која Бјелогрлиќ му сугерирал дека можат да заработат 100.000. Во пораките е јасно дека Антонијевиќ го отфрла таквиот предлог.

„Една причина е корупцискиот скандал што го разоткрив и зошто сега сме на суд, а другата е дека тој е голем противник на филмот „Дара из Јасеновац“. Ова е омраза што се манифестираше на најлош начин“ – рече директорот.

По овие обвинувања, Бјелогрлиќ негираше дека некогаш се обидел да заработи на овој начин со Антонијевиќ и го обвини за фалсификување пораки. Неговата изјава за медиумите сѐ уште се чека.

loading...

Sgt. Frog (Dub) (https://animetv.cc/m/pmj4) Episode 202

Watch 25-sai no Joshikousei Episode 12 RAW

Grenadier: Hohoemi no Senshi Specials (https://animefreak.ws/m/k8vl) Episode 5

https://animepahe.cc watch animes

Scoop: https://www.scoop.it/u/kissanimemx

Atlas dustforce: http://atlas.dustforce.com/user/kissanimemx