ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат

(ВИДЕО) УШТЕ ЕДНА 1000ТА ПО РЕД ЛАГА НА ВМРО ПУКНА КАКО МЕУР – „Нели уште за 2 дена имаше јаглен за РЕК Битола, како работи овие денови на воздух, на вода?“, ја праша Ковачевски опозицијата

Генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Ковачевски, во разговор за ТВ21 одговори на обвинувањата на опозицијата, од каде пред 20 дена истакнаа дека РЕК Битола имало јаглен за само два дена. Ковачевски ги демантираше тие шпекулации, и праша како тогаш работи РЕК Битола? На воздух, на вода?

„Она што треба да го знаеме како јавност, дека во државата располагаме со 1450 мегавати инсталирана моќ на сите државни капацитети. Во моментов располагаме некаде со 1200 мегавати, вкупни капацитети. Во изминатите 10-12 години изграден и пуштен само ветерниот парк во Богданци со 36 мегавати. Владата тогаш и тогашните раководства на ЕЛЕМ, сега ЕСМ вложиле во енергетиката само 36 мегавати.

Кога го превземавме ЕЛЕМ, сега ЕСМ немаше развојни студии да се изградат капацитети. За само две години пуштена 30 мегавати гасната електрана во Скопје, за скоро ќе се пушти 10 мегавати фотоволтаици во Осломеј, и 100 мегавати по јавно приватно приватноста. За само две години имаме 140 мегавати“, вели Ковачевски, кој на обвинувањата од опозицијата, одговори:

„Опозицијата може да обвинува колку сака. Обвинуваа пред 20 дена дека има јаглен во РЕК Битола само за два дена. Треба да ги прашате зошто шират лаги и ја заплашуваат јавноста. Како работеше во овие 20 дена РЕК Битола? На воздух, на вода?“, праша Ковачевски.

loading...

online anime. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime to watch DARLING in the FRANXX

Naruto (Dub) Episode 212

watch anime free TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

AniWatch TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- Episode 4

AniWatch Dragon Ball Super (Dub)