ГРАД СКОПЈЕ: Успешно спроведена пролетната акцијата во Ѓорче Петров - уредени зелените површини на улиците и булеварите
ГРАД СКОПЈЕ: Успешно спроведена пролетната акцијата во Ѓорче Петров - уредени зелените површини на улиците и булеварите
(ВИДЕО) ПАРТАЛ СЕ НАПРАВИЈА: ВЕРБАЛНА ТЕПАЧКА НА ЈУТУБ МЕЃУ ПАЛЧО И КОТЕВСКИ ОД БОЈКОТИРАМ
(ВИДЕО) ПАРТАЛ СЕ НАПРАВИЈА: ВЕРБАЛНА ТЕПАЧКА НА ЈУТУБ МЕЃУ ПАЛЧО И КОТЕВСКИ ОД БОЈКОТИРАМ
Вистиномер: Не е вистина дека сладолед, кафе и кока-кола во Охрид чинат 500 денари
Вистиномер: Не е вистина дека сладолед, кафе и кока-кола во Охрид чинат 500 денари
Шпанија со закон планира боледување за жените со силни менструални болки
Шпанија со закон планира боледување за жените со силни менструални болки
РСБСП со апел до матурантите: Прославите нека поминат без сообраќајни инциденти
РСБСП со апел до матурантите: Прославите нека поминат без сообраќајни инциденти
БРЗАТА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА ПОЖАРНИКАРИТЕ СПРЕЧИЛА КАТАСТРОФА: Седумдесетина луѓе повредени во вчерашниот пожар во хотелот „Буши”
БРЗАТА ИНТЕРВЕНЦИЈА НА ПОЖАРНИКАРИТЕ СПРЕЧИЛА КАТАСТРОФА: Седумдесетина луѓе повредени во вчерашниот пожар во хотелот „Буши”
Продолжува реконструкцијата на пешачката патека на улица Љубљанска во општина Карпош
Продолжува реконструкцијата на пешачката патека на улица Љубљанска во општина Карпош
За инвестиции во „капка по капка“ и бунари ќе бидат склучени 322 договора вредни 75 милиони денари
За инвестиции во „капка по капка“ и бунари ќе бидат склучени 322 договора вредни 75 милиони денари

(ВИДЕО) ВЕЛКОСКИ ГИ ОТЕПА ВМРОВЦИТЕ: Со СДСМ откупот на тутун стигна до 220 денари по килограм, за разлика од ВМРО ДПМНЕ кога беше 117 денари

ВМРО-ДПМНЕ со години ја лажеше јавноста дека ако СДСМ дојде на власт, нема да има субвенции за земјоделците, а денес не само што има субвенции, туку тие се и покачени, истакна пратеникот на СДСМ Диме Велковски во реплика на денешната собраниска седница.

„Ако го земеме на пример тутунот. Во 2018, 2019 и 2020 година килограм тутун се откупувал по 214, 217, 220 денари по килограм. Оваа година половина тутун е веќе откупен, по просечна цена од 191 денар. За разлика од ова, во време на владеење на ВМРО-ДПМНЕ, во 2014 килограм тутун се откупувал по цена од 117 денари, што е многу помалку од 214 денари. Претходната година заради пандемијата со коронавирус дадовме дополнителна помош од пет милиони евра за тутунарите. Претходно, ја зголемивме субвенцијата за тутун однсоно воведовме три категории на субвенции од 60, 70 и 80 денари по килограм.“ посочи Велковски.

Велковски порача дека во последните години има огромна разлика и во реализација на странските директни инвестиции, каде владите предводени од СДСМ се далеку посуспешни од владите предводени од ВМРО-ДПМНЕ а тоа го потврдуваат и официјалните податоци.

loading...

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

dubbed anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

ANIMEFLIX BANANA FISH Episode 18

anime websites High School DxD

anime streaming Bleach

Dragon Ball Z (Dub) Episode 288