БРАВО - НОВИ 100 МИЛИОНА ЕВРА ИНЈЕКЦИЈА ЗА МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА ПОСЛЕ ТЕШКА КРИЗА - МФ, ЕИБ и Развојна банка потпишаа договор за нови 100 милиони евтини кредити за мали и средни фирми
БРАВО - НОВИ 100 МИЛИОНА ЕВРА ИНЈЕКЦИЈА ЗА МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА ПОСЛЕ ТЕШКА КРИЗА - МФ, ЕИБ и Развојна банка потпишаа договор за нови 100 милиони евтини кредити за мали и средни фирми
КАКОВ ПАЦИЕНТ - ВЕЛЕШАНЕЦ КОЈ 20 ГОДИНИ ЖИВЕЕ ВО КАНАДА КАДЕ ЗЕМА 5000 ДОЛАРИ ПЛАТА МЕСЕЧНО, ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ ЌЕ ПРАВЕЛ БАРИКАДИ ВО ЗЕМЈАВА ЗА ДА ЈА СПАСИ ОД ЕУ И НАТО?!?!
КАКОВ ПАЦИЕНТ - ВЕЛЕШАНЕЦ КОЈ 20 ГОДИНИ ЖИВЕЕ ВО КАНАДА КАДЕ ЗЕМА 5000 ДОЛАРИ ПЛАТА МЕСЕЧНО, ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ ЌЕ ПРАВЕЛ БАРИКАДИ ВО ЗЕМЈАВА ЗА ДА ЈА СПАСИ ОД ЕУ И НАТО?!?!
(ВИДЕО) БРАВО - Почна да се гради булеварот од Пинтија до Драчево, ќе се гради брзо, ќе се градат пешачки и велосипедстки патеки, ќе се става фекална и атмосферска канализација
(ВИДЕО) БРАВО - Почна да се гради булеварот од Пинтија до Драчево, ќе се гради брзо, ќе се градат пешачки и велосипедстки патеки, ќе се става фекална и атмосферска канализација
БРАВО ВЕНКО - АПЛИЦИРАНИ 500 000 ВАКЦИНИ НА 300 000 НАРОД ОД КОИ 200 000 СЕ СО ДВЕ ВАКЦИНИ!
БРАВО ВЕНКО - АПЛИЦИРАНИ 500 000 ВАКЦИНИ НА 300 000 НАРОД ОД КОИ 200 000 СЕ СО ДВЕ ВАКЦИНИ!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: ПОСТАВИЛ КАМЕРИ ВО СКОПСКИ ХОТЕЛ И ПОТОА ОБЈАВУВАЛ НА ФБ СЕКС ВИДЕА ОД ГРАЃАНИ И ГИ УЦЕНУВАЛ ДА ПЛАТАТ ЗА ДА НЕ СЕ ОБЈАВАТ ЦЕЛИТЕ ВИДЕА?!?!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: ПОСТАВИЛ КАМЕРИ ВО СКОПСКИ ХОТЕЛ И ПОТОА ОБЈАВУВАЛ НА ФБ СЕКС ВИДЕА ОД ГРАЃАНИ И ГИ УЦЕНУВАЛ ДА ПЛАТАТ ЗА ДА НЕ СЕ ОБЈАВАТ ЦЕЛИТЕ ВИДЕА?!?!
БУЈАР ОСМАНИ НА СВОЈАТА КОЛЕШКА ОД ШВЕДСКА, АН ЛИНДЕ И ПРЕДАДЕ ОРДЕН ЗА ПОЧИНАТАТА ШВЕДСКА МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ АНА ЛИНД
БУЈАР ОСМАНИ НА СВОЈАТА КОЛЕШКА ОД ШВЕДСКА, АН ЛИНДЕ И ПРЕДАДЕ ОРДЕН ЗА ПОЧИНАТАТА ШВЕДСКА МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ АНА ЛИНД
Владо Јаневски, Беквалац и Томашевиќ го загреваат скопско лето 2021
Владо Јаневски, Беквалац и Томашевиќ го загреваат скопско лето 2021
ПОЛЕКА ОД БАЛКАНСКА АВЛИЈА СТАНУВАМЕ НОРМАЛНА ЦИВИЛИЗИРАНА ЗЕМЈА - Викендов Парада на гордоста во Скопје - ќе ја отвори Васил Гарванлиев
ПОЛЕКА ОД БАЛКАНСКА АВЛИЈА СТАНУВАМЕ НОРМАЛНА ЦИВИЛИЗИРАНА ЗЕМЈА - Викендов Парада на гордоста во Скопје - ќе ја отвори Васил Гарванлиев

(ВИДЕО) ВЕЛКОВСКИ, ПРАТЕНИК НА СДСМ: Градиме по план и во време на пандемија, во тек е изградба на 190 километри патна мрежа во вредност од 800 милиони евра

Почитувани граѓани,

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев е посветена на сериозни инвестиции во капитални инфраструктурни проекти.

Во време на сериозна глобална и економска и здравствена криза, инвестициите во инфраструктурата се од голема важност за побрзо надминување на негативните економски последици.

Низ државата, во тек е изградба на 190 километри патна мрежа во вредност од 800 милиони евра.

Автопатот Кичево – Охрид веќе добива посилна динамика, а на автопатот Скопје – Блаце изведувачот на првата делница, веќе е воведен во работа.

Во тек е рехабилитација на 208 километри патна мрежа во вредоност од 42 милиони евра, а обезбедени се 70 милиони евра за изградба и реконструкција на улици и локални патишта во општините.

Истовремено, во тек се 29 проекти за изградба на водоводи и канализации а се подготвуваат уште 14 проекти.

Во пет општини: Пробиштип, Неготино, Виница, Св. Николе, Бутел, во тек е изградба на 506 социјални станови, а наскоро започнуваме со изградба на нови социјални згради во Демир Капија, Гевгелија и Велес.

Во однос на проектот за гасификација, реализирана се 60 отсто од делницата Скопје-Тетово-Гостивар. Оваа делница е со вкупна должина од 86 километри во вредност од 29 милиони евра.

Се работи и на делницата Неготино-Кавадарци-Битола, каде се релизирани над 89 отсто на делницата која е во вкупна должина од 92 километри и вредност од 36,4 милиони евра.

Почитувани,

Развој и унапредување на инфраструктурата и енергетскиот сектор остануваат врвен приоритет за Влдата предводена од СДСМ. Остануваме посветени на реализација на проектите кои обезбедуваат подобар квалитет на живот за сите.

Градиме по план, инвестираме во проекти важни за државата, важни за граѓаните.

loading...

AnimeFreak anime stream: Watch Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 96

KissAnime boruto kissanime: Attack on Titan Final Season (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/9BJD) Episode 13