Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Една слика што ја покажува сплотеноста во СДСМ Центар и која испраќа една единствена порака до ДПМНЕ.
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
Ние сме сигурни победници и во вториот круг на изборите, вели Илиевски
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
МАЛЕСКИ -ЗАКЛУЧОК ОД ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Подем на националистите и на радикалите
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
Шилегов: Скопје тргна напред, сите кои го носите во срцето, излезете на избори!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
(ВИДЕО) Кондовски: Битола ќе доживее економски и инфраструктурен бум!
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
ИСМЕТ РАМАДАНИ: МАКЕДОНСКИОТ ГЛАСАЧ ГЛАСА ЕМОТИВНО И МИСЛИ ОД ДЕНЕСКА ЗА УТРЕ
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
Иванов: ВМРО-ДПМНЕ не е партија на која треба да ѝ се даде централна власт
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување
МИЦКОВСКИ Е ДАЛЕКУ ОД СВЕСТА НА МУЦУНСКИ - Муцунски испи кафе со противкандидатите: Потребно ни е обединување

(ВИДЕО) Влада: Премиерот беше прецизен, банално е прашањето дали нема поспособен од него во СДСМ, а не прашањата за несреќата и моралните оставки

По бројните објави на медиумите, Владата испрати соопштение, во кое се истакнува дека ги отфрлаат сите обиди да се презентира дека премиерот рекол дека прашањата за несреќата или за моралните оставки се банални.

„Ве замолуваме внимателно да го преслушате и прегледате видеото. Новинарот поставува прашање “дали Заев еден и единствен и во партијата СДСМ и способен да го замени?”. Премиерот одговара дека таквото прашање е банално. Категорично ги отфрламе сите обиди да се презентира дека премиерот рекол дека прашањата за несреќата или за моралните оставки се банални. Тоа не е точно, напротив, премиерот на истиот прес се бореше за да обезбеди содветен амбиент за медиумите да ги постават своите прашања. Повторуваме дека коментарот за баналноста е за прашањето дали немало друг способен во СДСМ освен премиерот, а не за прашањата за несреќата или за моралните оставки“-се вели во реакцијата на Владата.

loading...

https://kissanime.mx black clover kissanime

Animepahe Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

AniWatch Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Gogoanimelol wordpress: https://gogoanimelol.wordpress.com/

Buzzfeed: https://www.buzzfeed.com/gogoanimebe/