(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!

(ВИДЕО) Во населба „Црноречка“ во Кавадарци, инфраструктурата се гради пред да се издаваат одобренија за градба на куќи

Комуналната изградба во Кавадарци се реализира со несмален интензитет. Градежната механизација е присутна во секој дел од градот и населените места. Во урбаната заедница„ Задругар“ во населбата „Црноречка“ се пробиени три нови улици кои во наредниот период ќе добијат канализациона и водоводна мрежа и ќе бидат асфалтирани. Увид во градежните работи изврши градоначалникот Митко Јанчев.

„ Во склоп на месната заедница „Задругар“ месноста „Црноречка“ во овие три години имаме интензивна комунална изградба на повеќе од десетина улици-асфалтирање. Оваа година имаме пробивање на три нови улици. Трите улици се со должина од 1000 метри или околу 5000 м2. Овие улици се навремено направени, пред да се почне да се издаваат градежни дозволи. Општина Кавадарци баш во оваа населба, кај што се проширува градот, успеавме инфраструктурата да ја изградиме пред да се почне со грдење на станбени и индивидуални објекти. Потоа следува изградба на канализациона, водоводна и атмосферска мрежа и комплетно асфлатирање на овие три улици. Вкупна инвестиција за пробивање и асфалтирање изнесува 8милиони денари“ вели Јанчев.

Со ваквото темпо на работа, целта на општината е да се дојде до ниво, во градот да нема улици без асфалт.

„ Со самото доаѓање на функција пред 3,5 години, овој дел од градот беше во многу лоша состојба, многу улици не асфалтирани. Тука ни е кавадаречки дол, спроти долот имаше дваесетина куќи без канализациона мрежа, немаше атмосферска канализација, немаше улично осветлување. Во овие три и пол години успеавме да направиме средена урбана средина и речиси да нема улици со кал. Само ланската година издадени се 20 градежни дозволи“ додава градоначалникот.

Тренд е на општината со комуналната изградба да се создаваат и катчиња каде ќе рекреираат најмладите, но и повозрасните граѓани.

„ Во секоја урбана заедница заедно со комуналната изградба работиме и на содржини за спорт и за зеленило. Комплетното зеленило е обновено. Се врши интензивни перење и чистење на улиците. И за младите и за возрасните комплетно се уредуваат урбаните заедници“ вели Јанчев.

loading...

Website https://wcostream.cc: Watch Ishida & Asakura wcostream Episode 12 wcostream dragon ball super

https://gogoanime.be boku no hero academia gogoanime

Watch Big X Episode 59

Website https://4anime.biz: Watch New Game! 4anime Episode 12 4anime online

Ask studybible: https://ask.studybible.info/user/animeflixnl

Kiredu: http://kiredu.ru/UserProfile/tabid/182/userId/60907/Default.aspx