Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4 отсто
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Ковачевски: Јавниот сектор треба да има поголеми плати, согласно методологија за раст и зголемена продуктивност
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Маричиќ: Пред нас се многу предизвици, важно е да останеме на европскиот пат
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза
Спасовски: Се преземаат интензивни мерки за говорот на омраза
Парното греење во Скопје ќе го преземе државата, кажа премиерот Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратенички прашања во Собранието
Парното греење во Скопје ќе го преземе државата, кажа премиерот Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратенички прашања во Собранието
Мираковска: ЕП дава јасна поддршка на земјава за евроинтеграцијата – во донесениот документ внесени македонските црвени линии
Мираковска: ЕП дава јасна поддршка на земјава за евроинтеграцијата – во донесениот документ внесени македонските црвени линии
Ковачевски: Не треба да има предвремени избори, Владата се грижи за националните интереси и за достоинството на граѓаните
Ковачевски: Не треба да има предвремени избори, Владата се грижи за националните интереси и за достоинството на граѓаните
Јовева: Европскиот парламент дава целосна поддршка за почеток на преговорите
Јовева: Европскиот парламент дава целосна поддршка за почеток на преговорите

(ВИДЕО) Заедно и сѐ е можно – Љубовта кон велосипедизмот ги обедини сами да изградат велосипедска патека на Пелистер

Дечките се викаат „Екстримбајк“ – Битола и она што ги прави различни е што љубовта кон велозипедизмот не само што ги инспирира да возат велосипеди, туку и да создаваат заеднички дела кои ќе инспирираат многу нови генерации велосипедисти да се вљубат во овој спорт.

Нивниот прв успех е што со заеднички сили успеаа да изградат велосипедска патека за екстремен велосипедизам, а вториот е што благодарение на токму таа патека, голем број млади од Битола се вљубија во овој спорт.

Неверојатно е колку малите искрени иницијативи создаваат цел ланец на позитивни реакции кај луѓето. Затоа вреди да размислиме што мало искрено и добро можеме да направиме за да го постигнеме тоа.

Затоа што… Заедно и сѐ е можно!


loading...

GO88 - Game bài đổi thưởng uy tín | Link tải game IOS go88 không cho rút tiền go88 cho ios

https://tai.sunwin.gg/