(ВИДЕО) БРАВО - Шестиот пакет мерки вреден 17,8 милиони евра е силна поддршка за туристичко-угостителскиот сектор
(ВИДЕО) БРАВО - Шестиот пакет мерки вреден 17,8 милиони евра е силна поддршка за туристичко-угостителскиот сектор
(ВИДЕО) СЕ ПОЧНА КОГА ИЗРАЕЛ ПОЧНА ДА ГИ ТЕПА МУСЛИМАНИТЕ КОИ СЕ МОЛЕА ВО ЏАМИЈАТА АЛ АКСА - Хаос во Израел : Горат синагоги, Нетанјаху прогласи вонредна состојба
(ВИДЕО) СЕ ПОЧНА КОГА ИЗРАЕЛ ПОЧНА ДА ГИ ТЕПА МУСЛИМАНИТЕ КОИ СЕ МОЛЕА ВО ЏАМИЈАТА АЛ АКСА - Хаос во Израел : Горат синагоги, Нетанјаху прогласи вонредна состојба
(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО, НА ПОНИКВА ВО КОЧАНИ ИМА АВИОНСКА ПИСТА?!?!
(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО, НА ПОНИКВА ВО КОЧАНИ ИМА АВИОНСКА ПИСТА?!?!
Средба Николовски - Сугарески: Преку дигитализација и елиминирање на човечкиот фактор до помала корупција на граничните премини
Средба Николовски - Сугарески: Преку дигитализација и елиминирање на човечкиот фактор до помала корупција на граничните премини
(ВИДЕО) Средба Заев - Блер на самитот во Атина: Потенцијали за соработки со глобалната ИТ компанија „Оракл“ за враќање на мобилноста на граѓаните
(ВИДЕО) Средба Заев - Блер на самитот во Атина: Потенцијали за соработки со глобалната ИТ компанија „Оракл“ за враќање на мобилноста на граѓаните
Претседателот Стево Пендаровски, по повод големиот муслимански празник Рамазан бајрам, упати честитка до граѓаните од исламска вероисповед во Република Северна Македонија и до поглаварот на Исламската верска заедница Реис-ул-улема хаџи хфз. Шаќир ефенди Фетаху
Претседателот Стево Пендаровски, по повод големиот муслимански празник Рамазан бајрам, упати честитка до граѓаните од исламска вероисповед во Република Северна Македонија и до поглаварот на Исламската верска заедница Реис-ул-улема хаџи хфз. Шаќир ефенди Фетаху
Премиерот Заев по повод Рамазан Бајрам: Во овие тешки мигови заради пандемијата со КОВИД-19, светиот празник Рамазан Бајрам носи надеж за нов почеток и ја поттикнува вербата на луѓето во доброто, вистината и правдата
Премиерот Заев по повод Рамазан Бајрам: Во овие тешки мигови заради пандемијата со КОВИД-19, светиот празник Рамазан Бајрам носи надеж за нов почеток и ја поттикнува вербата на луѓето во доброто, вистината и правдата
Сијарто со порака од Будимпешта: Вашето место е во ЕУ, Унгарија ќе стори се, тоа побрзо да се случи
Сијарто со порака од Будимпешта: Вашето место е во ЕУ, Унгарија ќе стори се, тоа побрзо да се случи

(ВИДЕО) Заев: Денес во државата живее слободата, но за се има граница, кога таа ќе се помине од кого било, следуваат тужби

Прашање: Зошто барате оштета од 5000 евра?

Јас сум човек кој покажал сериозна толеранција иако сум еден од политичарите којшто логично и нормално извршувајќи ја највисоката функција во извршната власт сум на удар на критичката јавност.

Но денеска слободата живее во Северна Македонија и таа треба да се почитува, должност ми е да одговорам на критиките, да бидам коригиран и секако под будното око пред се на новинарите, на медиумите како и на целата наша јавност да бидам постојано на готовс да дадам одговори за се. Но секако кога ќе поминат нормалните граници, кога ќе бидат повредени чувствата, кога сте исклеветени, кога сте навредени, кога вашите деца се исправени да ве прашаат зошто некој да кажува дека сте дел од рекет акција, дека сте во криминална група, дека правите штета во милионски суми на државата, дека сте капут или слично, тоа ги поминува границите. Само така можеме во државата да одмериме до каде е дозволиво газењето на чувствата на граѓаните вклучително и на мене како претседател на владата.

Ова го кажувам од аспект на тоа дека доколку одлучам можам секој ден да поднесувам тужби и тоа не го правам, а се со конечна цел, да ја поттикнам слободата, да ја живееме слободата. Но кога ќе се поминат границите неколку пати да сте клеветени, да сте навредувани пред се на лични чувства а после тоа и на политичката функција којашто ја извршувате еден ден треба да кажете стоп и да поднесете тужба.

Јас се надевав дека денеска ќе добијам извинување, но за жал, тоа не се случи, оставам судот како ќе одлучи понатаму. Сакам исто така покрај како граѓанин, да ја испратам пораката и како политичар, дека граница и мерник на се мора да има во животот.

Верувам дека со личните чекори коишто ги преземаме или не преземаме а во функција дека многу често не сум преземал дејствија, да поднесам тужба освен кога ќе се поминат сите граници и ќе се поминат тој меѓник што го кажувам тогаш ја испраќам пораката дека еднаш мора нешто да застане и да престане затоа што е премногу. Затоа и денеска сум на рочиште по моја поднесена тужба.

loading...

WCOStream dubbed anime: Watch The Seven Deadly Sins Episode 15 (https://wcostream.cc/m/7Y8/ep-15)

AniWatch free anime: Watch Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 98