НУКЛАРНА БОМБА НА МАКТЕЛ: ДАНЕЛА И ГРУЈО СЕ БЛИСКИ И НЕРАЗДЕЛНИ ОД ДЕТСТВО, ЖИВЕЕЛЕ СТАН ДО СТАН ВО ЗГРАДА ВО ЃОРЧЕ!
НУКЛАРНА БОМБА НА МАКТЕЛ: ДАНЕЛА И ГРУЈО СЕ БЛИСКИ И НЕРАЗДЕЛНИ ОД ДЕТСТВО, ЖИВЕЕЛЕ СТАН ДО СТАН ВО ЗГРАДА ВО ЃОРЧЕ!
(ВИДЕО) АЛБАНЕЦ ОД СКОПЈЕ: НИКОГАШ НЕМА ДА ГЛАСАМЕ ЗА ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ, УШТЕ ГИ ПАМЕТИМЕ ЗЛОСТОРИТЕ ВРЗ НАС АЛБАНЦИТЕ
(ВИДЕО) АЛБАНЕЦ ОД СКОПЈЕ: НИКОГАШ НЕМА ДА ГЛАСАМЕ ЗА ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ, УШТЕ ГИ ПАМЕТИМЕ ЗЛОСТОРИТЕ ВРЗ НАС АЛБАНЦИТЕ
ШИЛЕГОВ: Драги скопјанки и скопјани, иднината на Скопје е во вашите раце, бидете внимателни кому му ја доверувате иднината на нашиот сакан град
ШИЛЕГОВ: Драги скопјанки и скопјани, иднината на Скопје е во вашите раце, бидете внимателни кому му ја доверувате иднината на нашиот сакан град
(ВИДЕО) ДАНЕЛА ЖИВА ФАТЕНА КАКО ГИ ЛАЖЕ СКОПЈАНИ - А1он направи проверка на личната карта на име Даниела Арсовска во МВР на Бугарија: Валиден документ!
(ВИДЕО) ДАНЕЛА ЖИВА ФАТЕНА КАКО ГИ ЛАЖЕ СКОПЈАНИ - А1он направи проверка на личната карта на име Даниела Арсовска во МВР на Бугарија: Валиден документ!
ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Ранувањето и смртта на Александар Серафимов за мене се еден од најтажните и најболни настани од воената 2001
ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Ранувањето и смртта на Александар Серафимов за мене се еден од најтажните и најболни настани од воената 2001
ОБЕДИНУВАЊЕТО СЕ ОКРУПНУВА – БЕСА СО ПОДДРШКА ЗА ШИЛЕГОВ!
ОБЕДИНУВАЊЕТО СЕ ОКРУПНУВА – БЕСА СО ПОДДРШКА ЗА ШИЛЕГОВ!
ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ ВО ШОК: НА ОВИЕ ИЗБОРИ БРАНКО И НЕГОВИТЕ БЛИСКИ АГИТИРААТ ДА СЕ ГЛАСА ПРОТИВ СДСМ?!?!
ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ ВО ШОК: НА ОВИЕ ИЗБОРИ БРАНКО И НЕГОВИТЕ БЛИСКИ АГИТИРААТ ДА СЕ ГЛАСА ПРОТИВ СДСМ?!?!
НУКЛЕАРНА БОМБА ЈА ПОТРЕСЕ КАМПАЊАТА ЗА СКОПЈЕ - ОД СДСМ ЈА ОБЈАВИЈА БУГАРСКАТА ЛИЧНА КАРТА НА ДАНЕЛА Документот е издаден на име Даниела Арсовска
НУКЛЕАРНА БОМБА ЈА ПОТРЕСЕ КАМПАЊАТА ЗА СКОПЈЕ - ОД СДСМ ЈА ОБЈАВИЈА БУГАРСКАТА ЛИЧНА КАРТА НА ДАНЕЛА Документот е издаден на име Даниела Арсовска

(ВИДЕО) Заев: Над 700 милиони евра вложивме во овој регион, во Крива Паланка победува Најдоброто со Сашко Митовски уште во првиот круг!

Фокусот го насочивме кон инвестиции во патната и комуналната инфраструктура затоа што таа е моторот на економскиот развој, тоа е видливо особено во овој крај, овде во Крива Паланка и овој регион, порача вечерва од Крива Паланка претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

Тој посочи дека во овие четири години наназад само во североисточниот регион во патната желензичката комуналната инфраструктура и другите проекти вложени се над 700 милиони евра.

За овие четири години реализиравме реконструкција со рехабилитација доградба на III лента на државен пат Крива Паланка – Деве Баир во должина од 13 километри.

Се рехабилитираа 6,9 километри од патна делница Узем – Тораница, како и патот Крива паланка – Огут.

Но она што е најважно за овој крај е изградбата на експресниот пат Ранковце – Крива Паланка во должина од 25 километри, инвестиција вредна 58,5 милиони евра финансирана од Светска Банка.

Се гради пругата Бељаковце – Крива Паланка, како и пругата Крива Паланка – Граничен премин Деве Баир.

Ова се реални, капитални инвестиции кои не само што го унапредуват квалитетот за живот, туку и отвораат сериозни можности за локален економски раст.Само во овој дел на нашата земја ако се земат предвид патната и железничката инфраструктура, имаме проекти кои се во вредност од над 700 милиони евра. Тоа се огромни средства кои до пред некоја година беа мисловна именка за овој крај“ истакна Заев.

Претседателот Заев порача дека кандидатот Сашко Митовски и носителката на советничката листа Изабела Павловска се Најдоброто за Крива Паланка затоа што со нив продолжуваат успесите на локално ниво.

„Крива Паланка е сплотена, мотивирана да го одбере Најдоброто и ќе го одбере Најдоброто! Во недела Крива Паланка гласа за Број 12, гласа за Сашко Митовски, гласа за Изабела Павловска. Најдоброто победува во Крива Паланка уште во првиот круг!“ порача Заев.

loading...

TwistMoe: Cheeky Angel anime episode 50 online free at https://twistmoe.net twist moe

Website https://animefreak.ws: Watch Kangoku Gakuen: Mad Wax animefreak Episode Full watch anime dub

AnimeFLV: Galerians: Rion anime episode Full online free at https://animeflv.uk animes online

Website https://wcostream.cc: Watch Golden Time (Dub) wcostream Episode 24 dubbed anime

Watch You're My Love Prize Episode Full