БОМБА НА КАЕВСКИ: Мицкоски да одговори дали нудел поддршка за францускиот предлог во замена за амнестија за криминалот?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Мицкоски да одговори дали нудел поддршка за францускиот предлог во замена за амнестија за криминалот?
Николовски: Ги золемуваме површините под житни култури - Склучуваме рекордни 258 нови договори за закуп на земјоделско земјиште
Николовски: Ги золемуваме површините под житни култури - Склучуваме рекордни 258 нови договори за закуп на земјоделско земјиште
Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски, заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, присустуваа на Фестивалот на биодиверзитет кој се одржа во Паркот на Франкофонија
Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски, заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, присустуваа на Фестивалот на биодиверзитет кој се одржа во Паркот на Франкофонија
Тренчевска: Ги повикувам општините да аплицираат на јавниот повик за развој на социјални услуги на локално ниво, кои се во интерес на сите граѓани
Тренчевска: Ги повикувам општините да аплицираат на јавниот повик за развој на социјални услуги на локално ниво, кои се во интерес на сите граѓани
Николовски на жетва на јачмен во светиниколско - Постигнавме висока откупна цена и очекуваме добар принос од 140 000 тони
Николовски на жетва на јачмен во светиниколско - Постигнавме висока откупна цена и очекуваме добар принос од 140 000 тони
Николовски на средба со Мрежа на земјоделски задруги по повод Меѓународниот ден на задругарството
Николовски на средба со Мрежа на земјоделски задруги по повод Меѓународниот ден на задругарството
7. ГОДИНА ПО РЕД – 100 БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА БЕНКИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“
7. ГОДИНА ПО РЕД – 100 БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ НА БЕНКИ ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола
Потпишани договори со ЕБОР за финансирање на изградбата на автопатот Скопје-Блаце и фотонапонските електрани Осломеј 2 и Битола

(ВИДЕО) Заев од Велес: НАТО е и инвестиции, да продолжиме по вистинскиот пат на развојот, да заокружиме број 12 за „Најдоброто“!

„Не случајно се решивме да ги решаваме отворените прашања и да ја отвориме евроатлантската перспектива, денес НАТО носи безбедност но носи и инвестиции“, порача претседателот Зоран Заев вечерва од Велес.

„НАТО е и инвестиции. Денеска можеме да се пофалиме со нови договори од 500 мегавати ветерници во државата, од 1.600 мегавати фотонапонски централи. Денеска може да се пофалиме дека во овој момент се разговара со 30 џиновски странски компании, затоа што е сигурно, затоа што е безбедно, затоа што градиме пријателство со целиот свет, затоа што низ дијалог, низ дипломатија ги решаваме проблемите, затоа штом водиме мудри политики, затоа што работиме за народот и државата. Тоа е патот и друг пат нема“, порача Заев.

Претседателот Заев од граѓаните побара силна поддршка за кандидатот Ненад Коциќ за Велес и за СДСМ за останатите општини.

„Драги мои велешани, запаметете го бројот на гласачкото ливче кој ќе ви го донесе најдоброто за вас и за вашата општина. Одговорете си на прашањето за да ви биде полесно. Колкумина биле велешките гемиџии? – 12. Колку песни има во збирката ,,бели мугри” на велешанецот Кочо Рацин? – 12. Е токму 12 часови ќе имате на располагање на денот на изборите за да го заокружите бројот 12, и да го добиете најдоброто за вас и за вашата општина. За најдобрите решенија за Велес – број 12 за доктор Ненад Коциќ! За најдоброто за сите во државата – број 12 за СДСМ и Коалицијата!“, повика Заев во Велес.

loading...

go88 download GO88 - Link tải GO88 Club APK/ IOS cho Android lô đề go88

sunwin- game đánh bài online link tải sunwin mới nhất kinh nghiệm đánh tài xỉu sunwin