НУКЛАРНА БОМБА НА МАКТЕЛ: ДАНЕЛА И ГРУЈО СЕ БЛИСКИ И НЕРАЗДЕЛНИ ОД ДЕТСТВО, ЖИВЕЕЛЕ СТАН ДО СТАН ВО ЗГРАДА ВО ЃОРЧЕ!
НУКЛАРНА БОМБА НА МАКТЕЛ: ДАНЕЛА И ГРУЈО СЕ БЛИСКИ И НЕРАЗДЕЛНИ ОД ДЕТСТВО, ЖИВЕЕЛЕ СТАН ДО СТАН ВО ЗГРАДА ВО ЃОРЧЕ!
(ВИДЕО) АЛБАНЕЦ ОД СКОПЈЕ: НИКОГАШ НЕМА ДА ГЛАСАМЕ ЗА ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ, УШТЕ ГИ ПАМЕТИМЕ ЗЛОСТОРИТЕ ВРЗ НАС АЛБАНЦИТЕ
(ВИДЕО) АЛБАНЕЦ ОД СКОПЈЕ: НИКОГАШ НЕМА ДА ГЛАСАМЕ ЗА ВМРО ДПМНЕ ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ, УШТЕ ГИ ПАМЕТИМЕ ЗЛОСТОРИТЕ ВРЗ НАС АЛБАНЦИТЕ
ШИЛЕГОВ: Драги скопјанки и скопјани, иднината на Скопје е во вашите раце, бидете внимателни кому му ја доверувате иднината на нашиот сакан град
ШИЛЕГОВ: Драги скопјанки и скопјани, иднината на Скопје е во вашите раце, бидете внимателни кому му ја доверувате иднината на нашиот сакан град
(ВИДЕО) ДАНЕЛА ЖИВА ФАТЕНА КАКО ГИ ЛАЖЕ СКОПЈАНИ - А1он направи проверка на личната карта на име Даниела Арсовска во МВР на Бугарија: Валиден документ!
(ВИДЕО) ДАНЕЛА ЖИВА ФАТЕНА КАКО ГИ ЛАЖЕ СКОПЈАНИ - А1он направи проверка на личната карта на име Даниела Арсовска во МВР на Бугарија: Валиден документ!
ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Ранувањето и смртта на Александар Серафимов за мене се еден од најтажните и најболни настани од воената 2001
ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Ранувањето и смртта на Александар Серафимов за мене се еден од најтажните и најболни настани од воената 2001
ОБЕДИНУВАЊЕТО СЕ ОКРУПНУВА – БЕСА СО ПОДДРШКА ЗА ШИЛЕГОВ!
ОБЕДИНУВАЊЕТО СЕ ОКРУПНУВА – БЕСА СО ПОДДРШКА ЗА ШИЛЕГОВ!
ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ ВО ШОК: НА ОВИЕ ИЗБОРИ БРАНКО И НЕГОВИТЕ БЛИСКИ АГИТИРААТ ДА СЕ ГЛАСА ПРОТИВ СДСМ?!?!
ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ ВО ШОК: НА ОВИЕ ИЗБОРИ БРАНКО И НЕГОВИТЕ БЛИСКИ АГИТИРААТ ДА СЕ ГЛАСА ПРОТИВ СДСМ?!?!
НУКЛЕАРНА БОМБА ЈА ПОТРЕСЕ КАМПАЊАТА ЗА СКОПЈЕ - ОД СДСМ ЈА ОБЈАВИЈА БУГАРСКАТА ЛИЧНА КАРТА НА ДАНЕЛА Документот е издаден на име Даниела Арсовска
НУКЛЕАРНА БОМБА ЈА ПОТРЕСЕ КАМПАЊАТА ЗА СКОПЈЕ - ОД СДСМ ЈА ОБЈАВИЈА БУГАРСКАТА ЛИЧНА КАРТА НА ДАНЕЛА Документот е издаден на име Даниела Арсовска

(ВИДЕО) Заев од Виница: СДСМ инвестира во сегашноста и иднината и повеќе нема да дозволиме, ниту ние, ниту граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ да ја растура државата

ВМРО-ДПМНЕ не може да испорача проекти на граѓаните, бидејки ова ВМРО-ДПМНЕ е изданок на режимот којшто е навикнат да ги краде народните пари, затоа е опасно да им се довери раководење на некое гранапче, а не на општина, или на држава, порача претседателот на СДСМ Зоран Заев, во рамките на Краванот „Најдоброто за мојата општина“ во Виница.

Тој нагласи дека додека сиромашни спиеја по улиците, млади беа тепани и заминуваа од државата, наставници беа уценувани, лекари беа деградирани, ВМРО-ДПМНЕ злоупотребуваше милиони евра за изградба на околу 300 споменци.

СДСМ ја намали младинска невработеност на 29% – таа во времето на ВМРО-ДПМНЕ беше 42%, го зголемивме растот на платите на граѓаните за три пати повеќе – додека ВМРО-ДПМНЕ за искажан став бркаше од работа и газеше по достоинството на луѓето, потсети Заев.

Тој нагласи дека Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ тоа го прават дури и од опозиција.

Ние ги покачуваме платите на здравствените работници – додека oд ВМРО-ДПМНЕ се слуша употреба на ужасни термини, како тој „убијци“ – за луѓето кои во време на пандемија, деноноќно работат да спасат животи, ние ја обновивме евтината тарифа на струјата и со повратот на ДДВ милиони евра се слеваат во семејните буџети. ВМРО-ДПМНЕ ја покачи струјата за 100 проценти и милиони евра наводно за врби и барок, стави во своите џебови, нагласи Заев.

Тој истакна дека СДСМ создава и реализира антикризни мерки за економска стабилност, а ВМРО-ДПМНЕ или е против, или ги блокира.

Го слушнавме прво Мицкоски, вели патриотизам било повеќе пари, нови инвестиции, нови работни места – е па Добро утро од зимскиот сон Мицкоски, порача Заев, додавајќи дека Мицкоски вчера пак, се сетил дека било храброст да се бориш за среќата на својот народ, за оваа држава да не се вртела 30 години во затворен круг. Е па уште едно Добро утро од зимскиот сон Мицкоски! Повеќе од 10 години ги вртевте граѓаните и државата со панорамски тркала во круг и по 15 години – се сети, дека не е храброст да се качиш на Панорамско тркало, туку да ја движиш државата Напред. Само што вашето Напред е за криминалите Назад, стари режимски кадри и нова иднина не одат заедно! Не може луѓе свртени кон минатото да реализираат иднина,СДСМ инвестира во сегашноста и иднината и повеќе нема да дозволиме, ниту ние, ниту граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ да ја растура државата, порача вечерва од Виница претседателот на СДСМ Зоран Заев.

loading...

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE

4Anime: Abashiri Ikka anime episode Full online free at https://4anime.biz persona 4 the animation

Website https://aniwatch.pro: Watch Where is Mama aniwatch Episode Full dubbed anime

Our Last Crusade or the Rise of a New World (Dub) Episode 12

Gogoanimebe weebly: https://gogoanimebe.weebly.com/

Prsync: http://prsync.com/animefreak/