(ВИДЕО) КОСТАДИНОВ ПОБЕДИ ВО СТРУМИЦА СО 4000 РАЗЛИКА
(ВИДЕО) КОСТАДИНОВ ПОБЕДИ ВО СТРУМИЦА СО 4000 РАЗЛИКА
НИКОЛОВСКИ ПОТВРДИ: Во Прилеп победи кандидатот на ВМРО ДПМНЕ, во Скопје, Битола и Куманово ќе победиме ние во втор круг, во Штип ќе се бие битка во втор круг
НИКОЛОВСКИ ПОТВРДИ: Во Прилеп победи кандидатот на ВМРО ДПМНЕ, во Скопје, Битола и Куманово ќе победиме ние во втор круг, во Штип ќе се бие битка во втор круг
(ВИДЕО ВО ЖИВО) НИКОЛОВСКИ: КОЧИ МИЦКО, СДСМ ПОБЕДУВА ВО СКОПЈЕ И ПОБЕДУВА ИЛИ ВОДИ ВО 28 ОПШТИНИ!
(ВИДЕО ВО ЖИВО) НИКОЛОВСКИ: КОЧИ МИЦКО, СДСМ ПОБЕДУВА ВО СКОПЈЕ И ПОБЕДУВА ИЛИ ВОДИ ВО 28 ОПШТИНИ!
Митко Јанчев прогласи победа со резултат три наспроти еден
Митко Јанчев прогласи победа со резултат три наспроти еден
БРАВО СКОПЈАНИ: ШИЛЕГОВ ВОДИ ПРЕД ДАНЕЛА СО 15 000 ГЛАСОВИ!
БРАВО СКОПЈАНИ: ШИЛЕГОВ ВОДИ ПРЕД ДАНЕЛА СО 15 000 ГЛАСОВИ!
ДУИ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО ПОВЕЌЕ ОПШТИНИ - Арачиново, Боговиње, Теарце, Липково, Желино, Сарај, Липково и Пласница
ДУИ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО ПОВЕЌЕ ОПШТИНИ - Арачиново, Боговиње, Теарце, Липково, Желино, Сарај, Липково и Пласница
БОМБА ОД КУМАНОВО: ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ ВОДИ СО 2000 ГЛАСОВИ ПРЕД МАКСО
БОМБА ОД КУМАНОВО: ОЛИВЕР ИЛИЕВСКИ ВОДИ СО 2000 ГЛАСОВИ ПРЕД МАКСО
СДСМ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО УШТЕ 4 ОПШТИНИ, СЕГА Е ВКУПНО 12: ДОБИЕНИ КАРПОШ, ЦЕНТАР, ДЕЛЧЕВО И БОГДАНЦИ
СДСМ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО УШТЕ 4 ОПШТИНИ, СЕГА Е ВКУПНО 12: ДОБИЕНИ КАРПОШ, ЦЕНТАР, ДЕЛЧЕВО И БОГДАНЦИ

(ВИДЕО) Заев: Преку договорот од Преспа остваривме соработка со грчки гиганти од енергетиката кои се спремни да инвестираат стотици милиони евра

„Економската соработка со Грција после Преспа бележи развој кој не можеше да се замисли пред тоа“, рече во интервју за Слободна ТВ, претседателот на Владата Зоран Заев и додаде дека трансакциските советници од „Прајс, Вотерс, Хаус и Купер“, ангажирани за подготовка на договорите и меморандумите за соработка за инвестицијата што како држава ќе ја имаме во Грција се прифатени, и овие денови се очекува Владата да ги разгледа и усвои.

„Потврдени се односите и имам информација дека сугестии дадени за одредени замерки на договорите и меморандумите се прифатени. Нашата намера е да вложиме одреден процент во гасниот терминал Александрополис кој што е вреден околу 400 милиони евра, и во кој има грант од ЕУ од 170 милиони евра и во кој ние ќе партиципираме со 10%, а Грција и Бугарија партиципираат со по 25%, а останатиот дел е приватен капитал. Дополнително ќе учествуваме со 25% во гасната централа која што е веднаш до гасниот терминал и која е со капацитет од 630 до 830 мегавати, вредна преку 400 милиони евра. Колку за пример за што станува збор, еден блок на РЕК Битола е 200 мегавати“, истакна премиерот Заев за Слободна ТВ.

Тој додаде дека тоа е резултат на отворањето на соработката со Грција што практично значи ново, големо вложување во обновливи извори на енергија и за замена на јагленот како енергенс.

„Не застануваме тука. Имаме нови шест инвестиции во енергетиката, меѓу кои и Митилинеос со намера да гради гасна централа во земјата. Најавени се намери за инвестиции во железницата. Има нови инвестиции во земјоделието, во индустријата на канабисот за медицински потреби. Отворени се нашите шанси за унапредување на економските односи со Грција и во други области. Тоа се перспективи за нови работни места, високи плати, и секако раст на трговијата меѓу Северна Македонија и Грција“, нагласи премиерот Заев во интервјуто за Слободна ТВ.

loading...

Jiang Ziya (Dub) (https://animeheaven.pro/m/pAJL) Episode Full

AnimeBee: 86 anime episode 11 online free at https://animebee.to watch anime free

Watch Mobile Suit Gundam Thunderbolt: December Sky Episode Full

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Social microsoft: https://social.microsoft.com/Profile/animeflixnl

My desktopnexus: https://my.desktopnexus.com/gogoanimebe/