Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

(ВИДЕО) Заев: Со Најдоброто во Радовиш до гасификација, нови градинки, канализациони мрежи, да гласаме за број 12

Огромни капитални проекти во целиот Исток на државата се реализирани, Радовиш е поврзан со главниот град комплетно, порача вечерва на караванот „Најдоброто за мојата општина“ во Радовиш, претседателот на СДСМ Зоран Заев.

Радовиш беше задолжена општина, сега повеќе не е, рече Заев, додавајќи дека заедно со градоначалникот Коле Чаракчиев во Радовиш ќе биде направена гасификацијата.

Тој најави дека во наредниот период ќе се изградат канализациони мрежи за секое населено место со над 500 жители, 90% од сокаците и улиците ќе бидат асфалтирани, бетонирани или поплочени.

Заедно со Коле Чаракчиев ќе изградиме две детски градинки во следниот мандат, како и мултифункционален културен центар за млади, најави Заев, додавајќи дека голем дел од проектите ќе бидат поддржани од централната власт, која е локално ориентирана и ги поддржува општините.

Нема дилема, да продолжиме со она што е проверено, не ни требаат експерименти, ни требаат прецизни одлуки, затоа ве повикувам на 17 октомври да гласате за 12 за најдоброто, масовно да гласате за Коле Чаракчиев за Најдоброто за Радовиш, порача претседателот на СДСМ Зоран Заев.

loading...

https://go88.gg/

sunwin it solutions