Бројот на починати мигранти во камионот во Сан Антонио достигна 51
Бројот на починати мигранти во камионот во Сан Антонио достигна 51
СРАМНО И БЕДНО - СЕ ПЛАШИ ДА НЕ ГИ НАЛУТИ РУСОФИЛИТЕ: МИЦКОВСКИ ЧЕТИРИ МЕСЕЦА НЕМА УСТА ОТВОРЕНО ЗА УКРАИНА, КАКО ДА ВОЈНАТА ВООПШТО НЕ СЕ СЛУЧУВА!
СРАМНО И БЕДНО - СЕ ПЛАШИ ДА НЕ ГИ НАЛУТИ РУСОФИЛИТЕ: МИЦКОВСКИ ЧЕТИРИ МЕСЕЦА НЕМА УСТА ОТВОРЕНО ЗА УКРАИНА, КАКО ДА ВОЈНАТА ВООПШТО НЕ СЕ СЛУЧУВА!
Пендаровски: Во целост да го поддржиме украинскиот народ во одбраната на нивната територија
Пендаровски: Во целост да го поддржиме украинскиот народ во одбраната на нивната територија
Започна Самитот на НАТО во Мадрид, за безбедноста задолжени над 10.000 полицајци
Започна Самитот на НАТО во Мадрид, за безбедноста задолжени над 10.000 полицајци
Макрон го осуди апсурднотo утврдување на цената на струјата во Европа со цената гасот
Макрон го осуди апсурднотo утврдување на цената на струјата во Европа со цената гасот
Посетителите на ЗОО Скопје ќе даваат предлози за имиња на трите женски лавчиња
Посетителите на ЗОО Скопје ќе даваат предлози за имиња на трите женски лавчиња
(ВИДЕО) Тренчевска: Згрижувачките семејства се од исклучителна важност за едно општество
(ВИДЕО) Тренчевска: Згрижувачките семејства се од исклучителна важност за едно општество
Грковска на средба со европратеници: Владата е посветена да изгради општество со професионални институции, насочени кон обезбедување подобри услуги за граѓаните
Грковска на средба со европратеници: Владата е посветена да изгради општество со професионални институции, насочени кон обезбедување подобри услуги за граѓаните

(ВИДЕО) Заев: Со Николов, Штип останува во сигурни раце, на 17 октомври гласаме за 12, за Најдоброто!

Со д-р Сашко Николов, заедно со советниците предводени од носителот на советничката листа, д-р Александар Мишев, специјалист- офтамолог во Клиничка болница Штип сте на сигурно – и вие граѓаните и градот – бидејки знаат, сакаат и ја имаат мојата, нашата, безрезевна поддршка, да го донесат Најдоброто на Штип, порача вечерва претседателот на СДСМ Зоран Заев во Штип.

„Главни програмски одредници и во општината Штип се суштински проекти со повеќедецениска важност и потреба. Се фокусиравме на инфраструктурни проекти во водоснабдувањето, сообраќајот, управувањето со отпад и образованието, коишто се од витално значење за растот и развојот на Штип.

И при тоа: Завршена е изградба на Регионален пат – излез Штип – Ново Село; Опремена е детска градинка за 180 деца; Се реализира деценискиот сон на Штипјнаи, иградба на брана на реката Отиња; Нова пречостителна станица за вода за пиење со капацитет од 300 кубни метри; Адаптиран е простор за Мал групен дом Штип за 10 деца; Сала во ОУ „Славејко Арсов“; Изграден е дел од локален пат од с. Шашаварлија, с. Кошево до с. Почивало; Изграден е дел од локален пат од с. Шашаварлија до с. Кошево; Изграден е локален пат за с. Долани – делница до Новакова чешма; Во тек на реализација на втората фаза од експресниот пат Штип – Радовиш и експресниот пат Штип – Кочани; Во тек е изградба на цевковод за водоснабдување на населба Македонка. Ова се проектите што ги носат европските стандарди и вредности дома, на ова мислиме кога зборуваме за Најдоброто“ порача Заев.

Претседателот Заев од штипјани побара поддршка за кандидатот Николов и за советничката листа на СДСМ.

„На 17 октомври да заокружиме 12, да го избереме Најдоброто за Штип“ повика Заев.

loading...

go88 like GO88 - Thiên Đường Giải Trí Online, Game Bài Online go88 ơ my

sunwin energy co. ltd sunwin healthcare private limited sunwin international logistics co. ltd