Заев со огромна предност пред Мицкоски според анкетата на реномираниот Брима за “Слободен Печат”
Заев со огромна предност пред Мицкоски според анкетата на реномираниот Брима за “Слободен Печат”
ВМРО ДПМНЕ ПРЕД УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ ПОРАЗ - Анкета на “Брима” за “Слободен Печат”: СДСМ во предност пред ВМРО ДПМНЕ!
ВМРО ДПМНЕ ПРЕД УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ ПОРАЗ - Анкета на “Брима” за “Слободен Печат”: СДСМ во предност пред ВМРО ДПМНЕ!
ТРТ МИЛОЈКО, ГЛАСЕН НА УСТА, СЛАБ НА ДЕЛО - АПАСИЕВ: НЕ БИЛО ЛЕСНО ДА СЕ БИДЕ ПРАТЕНИК, СО КРМОВ СМЕ ПО 10 ЧАСА ВО СОБРАНИЕ И НА КРАЈ НИШТО НЕМАМЕ СРАБОТЕНО
ТРТ МИЛОЈКО, ГЛАСЕН НА УСТА, СЛАБ НА ДЕЛО - АПАСИЕВ: НЕ БИЛО ЛЕСНО ДА СЕ БИДЕ ПРАТЕНИК, СО КРМОВ СМЕ ПО 10 ЧАСА ВО СОБРАНИЕ И НА КРАЈ НИШТО НЕМАМЕ СРАБОТЕНО
Заев со честитка за постигнатата бројка од милион попишани граѓани
Заев со честитка за постигнатата бројка од милион попишани граѓани
МАЛО ГНАСНО ХИТЛЕРЧЕ НЕБАЊАТО- АПАСИЕВ: ГРУЈО ЗГРЕШИ, ТРЕБАШЕ ДА ГО УАПСИ ЗАЕВ И ЦЕЛА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ДА ЈА ЗАБРАНИ И ПИКНЕ ВО ЗАТВОР!
МАЛО ГНАСНО ХИТЛЕРЧЕ НЕБАЊАТО- АПАСИЕВ: ГРУЈО ЗГРЕШИ, ТРЕБАШЕ ДА ГО УАПСИ ЗАЕВ И ЦЕЛА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ДА ЈА ЗАБРАНИ И ПИКНЕ ВО ЗАТВОР!
ЗОКИ И ОЛИВЕР ВО АРАЧИНОВО: КОГА НЕКОИ ПЛАШЕА СО ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА, НИЕ ВО АРАЧИНОВО ВЕТИВМЕ КАНАЛИЗАЦИЈА И РЕДИЦА ДРУГИ ПРОЕКТИ КОИ ГИ ОСТВАРИВМЕ!
ЗОКИ И ОЛИВЕР ВО АРАЧИНОВО: КОГА НЕКОИ ПЛАШЕА СО ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА, НИЕ ВО АРАЧИНОВО ВЕТИВМЕ КАНАЛИЗАЦИЈА И РЕДИЦА ДРУГИ ПРОЕКТИ КОИ ГИ ОСТВАРИВМЕ!
ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СО СОПРУГАТА ЗОРИЦА ВИКЕНДОВ НА СВАДБА ВО КАВАДАРЦИ
ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СО СОПРУГАТА ЗОРИЦА ВИКЕНДОВ НА СВАДБА ВО КАВАДАРЦИ
КАКО ШТО ДОЛИКУВА НА ЕДЕН ДЕМОКРАТ, ЗАЕВ ПРИФАТИ ТВ ДУЕЛ СО МИЦКОВСКИ, ЌЕ СЕ СООЧАТ УТРЕ ВО 18.30 ЧАСОТ НА КАНАЛ 5 ТЕЛЕВИЗИЈА
КАКО ШТО ДОЛИКУВА НА ЕДЕН ДЕМОКРАТ, ЗАЕВ ПРИФАТИ ТВ ДУЕЛ СО МИЦКОВСКИ, ЌЕ СЕ СООЧАТ УТРЕ ВО 18.30 ЧАСОТ НА КАНАЛ 5 ТЕЛЕВИЗИЈА

(ВИДЕО) Заев – Вархеји: ЕК и финансиски и во човечки ресурси ќе продолжи да и помага на Северна Македонија

Подготовката на економско-инвестицискиот план за Западен Балкан, добрососедската политика, како и можноста за одржување прва меѓувладина конференција со ЕУ, биле дел од темите на денешниот работен состанок преку видео конференциска врска меѓу премиерот Зоран Заев и еврокомесарот за соседство и проширување на Европската Комисија Оливер Вархеји.

Еврокомсеарот Вархеји, информираат од владината прес-служба, истакнал дека Европската Комисија останува посветена на помошта и во човечки ресурси, но и финансиски кон Северна Македонија.

Вархеји, исто така, посочил дека во моментов траат последните подготовки околу економско-инвестицискиот план, чија цел е намалување на финансискиот јаз помеѓу Северна Македонија и Европската Унија, како и дека во планот се предвидени речиси девет милијарди евра за регионот од Западен Балкан.

На состанокот, еврокомесарот Вархеји, меѓу другото, се интересирал и за приоритетите на новата Влада, како и за мерките кои во моментов се преземаат за намалување на последиците од коронавирусот и реформите во клучните ресори во земјата.

Премиерот Заев, се вели во соопштението, ја истакнал својата благодарност до ЕУ за поддршката во борбата со коронавирус кризата, истовремено презентирајќи ги приоритетите на Владата во следниот четиригодишен мандат.

– Реформите во безбедносниот систем, јавната администрација и правосудството се главниот фокус на новата Влада. Истовремено, за Владата претставува стратешки приоритет отворениот дијалог со сите општествени чинители вклучувајќи ја и опозицијата за сите клучни прашања и реформи кои се важни за напредокот на Северна Македонија, додаде Заев.

Заев, исто така, го уверил еврокомесарот Вархеји дека како држава остануваме посветени на силна имплементација на европската агенда и техничките процеси кои не очекуваат.

Линк до видео, овде.

loading...

AnimeDao: Huyao Xiao Hongniang: Yue Hong anime episode 13 online free at https://animedao.nl animedao dororo

WCOStream: My Girlfriend Is Shobitch OVA (Dub) anime episode Full online free at https://wcostream.cc wcostream dragon ball

Website https://animeheaven.pro: Watch Pekkle in the Great Swimming Race (Dub) animeheaven Episode Full animeheaven boruto

Mai-HiME: Kuro no Mai/Saigo no Bansan Episode Full

Fimfiction: https://www.fimfiction.net/user/449121/gogoanimebe/about

Linktr: https://linktr.ee/Kissanimemx