Тренчевска од Битола: Ја унапредуваме детската и социјална заштита, грижата за ранливите граѓани е наш приоритет
Тренчевска од Битола: Ја унапредуваме детската и социјална заштита, грижата за ранливите граѓани е наш приоритет
За прв пат по неколку децении, Соборот на СПЦ ја призна МПЦ – Охридска Архиепископија, нема веќе да има црква на Вранишковски која го носеше името ОА
За прв пат по неколку децении, Соборот на СПЦ ја призна МПЦ – Охридска Архиепископија, нема веќе да има црква на Вранишковски која го носеше името ОА
АФРИМ ГАШИ РЕЗИЗБРАН ЗА ЛИДЕР НА АЛТЕРНАТИВА, ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ БЕШЕ ГОСТИН НА КОНГРЕСОТ
АФРИМ ГАШИ РЕЗИЗБРАН ЗА ЛИДЕР НА АЛТЕРНАТИВА, ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ БЕШЕ ГОСТИН НА КОНГРЕСОТ
ЦРНИ ВРЕМИЊА ДОАЃААТ ЗА РУСИТЕ, ПАК ЌЕ ВОЗАТ КАНТИ НА КОИ ИМ ИСПАЃААТ ТРКАЛАТА НА СРЕД ПАТ: ВО ФАБРИКИТЕ НА РЕНО ЌЕ СЕ ПРОИЗВЕДУВА МОСКВИЧ, А ТОКМУ ПОРАДИ ЛАДИТЕ И МОСКВИЧИТЕ СЕ РАСПАДНА СССР
ЦРНИ ВРЕМИЊА ДОАЃААТ ЗА РУСИТЕ, ПАК ЌЕ ВОЗАТ КАНТИ НА КОИ ИМ ИСПАЃААТ ТРКАЛАТА НА СРЕД ПАТ: ВО ФАБРИКИТЕ НА РЕНО ЌЕ СЕ ПРОИЗВЕДУВА МОСКВИЧ, А ТОКМУ ПОРАДИ ЛАДИТЕ И МОСКВИЧИТЕ СЕ РАСПАДНА СССР
ПРЕМИЕРОТ ДА ЈА ПОВИКА НА СРЕДБА И ДА И СЕ ИЗВИНИ ВО ИМЕТО НА ВЛАДАТА: НОВИНАРКАТА НА САКАМДАКАЖАМ.МК СОЊА ДЕЛЕВСКА ПОВИКАНА ВО ПОЛИЦИЈА ЗА ОБЈАВЕН ТЕКСТ, ВОЗНЕМИРИЛА РАКОВОДИТЕЛКА ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА
ПРЕМИЕРОТ ДА ЈА ПОВИКА НА СРЕДБА И ДА И СЕ ИЗВИНИ ВО ИМЕТО НА ВЛАДАТА: НОВИНАРКАТА НА САКАМДАКАЖАМ.МК СОЊА ДЕЛЕВСКА ПОВИКАНА ВО ПОЛИЦИЈА ЗА ОБЈАВЕН ТЕКСТ, ВОЗНЕМИРИЛА РАКОВОДИТЕЛКА ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА
ШИЛЕГОВИ ПРОСЛАВИЈА 26 ГОДИНИ БРАК, ЈАСМИНА ШИЛЕГОВА СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ГОСПОД ЗА ЉУБОВТА И ЗА ДЕЦАТА
ШИЛЕГОВИ ПРОСЛАВИЈА 26 ГОДИНИ БРАК, ЈАСМИНА ШИЛЕГОВА СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ГОСПОД ЗА ЉУБОВТА И ЗА ДЕЦАТА
(ВИДЕО) Ковачевски: Младите се движечка сила во државата која ги предводи развојните процеси
(ВИДЕО) Ковачевски: Младите се движечка сила во државата која ги предводи развојните процеси
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) АХМЕТИ СО КОВАЧЕВСКИ, ГРУБИ, ЏАФЕРИ И САЛИ: Од Чаир, со огнена атмосфера од Шверцери, честитки за ФК Шкупи и успех во Европа
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) АХМЕТИ СО КОВАЧЕВСКИ, ГРУБИ, ЏАФЕРИ И САЛИ: Од Чаир, со огнена атмосфера од Шверцери, честитки за ФК Шкупи и успех во Европа

ВИСТИНОМЕР – КРАЛОТ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ ПАК ИЗЛАЖА, МИЦОТАКИС НЕ МУ ПОСТАВИЛ НИКАКВИ УСЛОВИ НА ЗАЕВ ЗА ВЛЕЗ НА ЗЕМЈАВА ВО ЕУ!

Порталот ЕКСПРЕС.МК кој е под уредничка а веројатно и сопственичка палка на кралот на лажните вести Горан Момировски, пак фатен во ширење лажни вести. Еве што вели сервисот за проверка на факти ВИСТИНОМЕР:

Манипулативен и сензационалистички напис што се споделува на Фејсбук дезинформира оти „Катимерини открил дека Мицотакис му поставил услови на Заев за ЕУ“. Но, никаде во текстот на „Екатимерини“, и во тој што е објавен на англиски јазик и во оригиналниот на грчки јазик, не се спомнуваат „четири кумулативни услови“. Ова е додадено во написот на „Експрес“, без притоа да има каква било потврда дека ова е вистина и како е донесен овој заклучок. Нема никакво дополнително објаснување ни за тоа кои се овие четири наводни услови

Текст со сензационалистички и ударен наслов кој тврди дека грчкиот премиер, Киријакос Мицотакис му поставил услови на македонскиот премиер, Зоран Заев за влез во ЕУ, ја манипулира јавноста. Написот е споделен и на социјалната мрежа Фејсбук каде има добиено голема видливост.

Во објавениот напис, се цитира извештајот којшто го објавил грчкиот весник „Екатимерини“ за неодамнешната средба на грчкиот и македонскиот премиер во Атина. Но, во дел од написот се тврди нешто што не може да се најде во оригиналниот напис објавен од „Екатимерини“:

Македонските власти до сега не открија дека Атина има четири кумулативни услови кои мора да се исполнат за безбеден пат до ЕУ за што е заинтересирана Атина.

Иако кога се чита целиот текст, се добива впечаток дека и овој пасус е дел од објавата на „Екатимерини“, тоа не е вистина. Ниту се поставени некакви четири кумулативни услови, ниту „Екатимерини“ известува за такво нешто.

Никаде во текстот на „Екатимерини“, и тој што е објавен на англиски јазик и оригиналниот на грчки јазик не се спомнуваат „четири кумулативни услови“. Ова е додадено во написот на „Експрес“, без притоа да има каква било потврда дека ова е вистина и како е донесен овој заклучок. Нема никакво дополнително објаснување ни за тоа кои се овие четири наводни услови.

Освен тоа и насловот е манипулативен и сензационалистички. Во него се тврди дека „Катимерини открил дека Мицотакис му поставил услови на Заев за ЕУ“. Такво нешто нема. Кога ќе го прочитате насловот на овој текст објавен на социјалните мрежи, прво нешто што ќе помислите дека има некакви конкретни услови досега непознати за јавноста. Тежина на насловот му додава и зборчето „открил“, како да се работи за нешто ново, а текстот нема никаква врска со какво било откривање.

Она, пак, што е познато во јавноста е дека Мицотакис на средбата побарал од Заев почитување на Договорот од Преспа и исполнување на неговите одредби. Нешто што беше јасно и досега и неколку пати споделено со јавноста. Не е ниту нешто ново, ниту некое ново откритие на грчкиот весник.

loading...

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

animefreaks official website Your Name.

AnimeFreak Tokyo Revengers

AnimeFreak Fairy Tail (Dub)

AnimeFreak Black Clover

anime website Bleach (Dub)

tải go88