ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат

ВИСТИНСКИ НАРОДЕН ЧОВЕК – Заев си заминува како премиер кој им крева слушалка на сите, за разлика од него новинарите 1 месец не можат да дојдат до Данела Арсовска

За новинарите е научна фантастика да ја добијат градоначалничката лично на телефон за да прашаат нешто што ги интересира, или да закажат некаква средба со неа. Однесувањето на Арсовска и нејзиниот гард кон новинарите особено зачудува во околности во кои новинарите може многу полесно да дојдат до премиерот, отколку до новата градоначалничка.

Премиерот и лидер на СДСМ во оставка, Зоран Заев, по неговото заминување од владата и раководното место на партијата, ќе остане запаметен како еден од ретките премиери на политичар, со кого секој може да стапи во контакт, а особено новинарите.

Пред вториот круг од локалните избори, Заев им даде и директива на сите свои градоначалници, министри и директори да одговорат на секој проблем и поплака на граѓаните.

–Ако јас кревам телефон, покрај сите мои обврски како премиер, ќе крева телефон и Петре и Дуле и сите, рече Заев на еден од партиските собири.

Речиси сите новинари што ги прашавме за транспарентноста на политичарите, го издвоија токму Заев како политичар, кој е најдостапен за комуникација.

–Во последните години, политиката и политичарите во Македонија станаа подостапни за новинарите од кога било пред тоа. Несомнено, најголемата заслуга за тоа ја има премиерот Заев, кој неуморно одговара на безброј прашања од новинарите, без одлагања и во директна комуникација. Имам колеги кои со него разменуваат и по десетина пораки дневно, вели долгогодишниот новинар Сашо Орданоски, кој со години ги следи најважните политички случувања.

Целата анализа на ФОКУС.МК

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

animefreaks official website AnimeFreak My Hero Academia Season 5

AnimeFreak Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 22

BANANA FISH

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc Episode 5

dubbed anime AnimeFreak Attack on Titan (Dub)