(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!

„ВИТАЛИА“ внесе насмевки кај децата со посебни потреби

Споделувањето како акт е дејство врежано во човечката природа. Со споделување на добра, мисли, знаење и искуства успеваме да ги одржиме вистинските вредности, да ги совладаме предизвиците на опстанувањето, да откриеме нови сознанија и да продолжиме да чекориме напред како цивилизација. Можеби и затоа самото споделување предизвикува пријатни чувства.

За време на снежните празници, секој од нас се подготвува за дарување, негувајќи ја хуманата традиција на сопствен начин.

Во овој претпразничен период, ВИТАЛИА се фокусираше да го донесе духот на дарување кај дечињата со посебни потреби, кои честопати се занемарени и маргинализирани. Со новогодишни пакетчиња исполнети со здрави производи, Виталиа предизвика весели насмевки и ја израдува оваа група од популацијата низ целата територија на државата.

Во соработка со Фалкон Логистик Курир и иницијативата #ТвитерДедоМраз, новогодишни пакетчиња со функционални производи без глутен и без додаден шеќер беа донирани преку непрофитното здружение „Сплотени Срца“. Децата од општините Карпош и Ѓорче Петров, Кавадарци, Кратово исто така добија новогодишни пакетчиња од Виталиа преку организација од Open Fun Football.

Новогодишни пакетчиња за своите најмили доби и медицинскиот персонал при Клиника за Инфективни Болести – Скопје, кои директно се изложуваат на опасностите од Covid-19 и кои со своите непрекинати напори и максимално вложување ни даваат пример дека само со меѓусебна поддршка можеме да ја пребродиме оваа состојба.

Составот на пакетите е со висококвалитетни производи богати со протеини, витамини и минерали кои ја поддржуваат функцијата на имуниот систем и ќе помогнат во одржување на добра психофизичка кондиција.

Неодамна „ВИТАЛИА“ се приклучи и на иницијативата Црвен Крст на Република Северна Македонија. Компанијата донираше функционални производи од својот асортиман за 100 социјално загрозени семејства за што доби посебно признание.

„Во период исполнет со предизвици, неопходно е да ја покажеме својата посветеност и одговорност кон заедницата. Нашата мисија е континуирано вложување во нашата средина и нашите потрошувачи, здрава и функционална храна за секој член во општеството и оставање на трага во целокупното општествено живеење. Со овие донации ја завршуваме годината хумано и се надеваме дека ќе инспирираме позитивна промена и ќе ги поттикнеме и останатите компании да се вклучуваат во вакви организации потврдувајќи дека Македонија е држава на хумани граѓани кои ги препознаваат вистинските вредности.“ – велат од компанијата.

Од почетокот на пандемијата, ВИТАЛИА интензивно се посвети на донирање функционални здрави производи низ целиот регион, земајќи во предвид дека здравата исхрана е најсилна алатка во борбата против короната, бидејќи го зајакнува имунитетот, а со тоа и отпорноста од вирусни заболувања.

loading...

Website https://animedao.nl: Watch Granbelm animedao Episode 13 animedao site

Website https://animebee.to: Watch Joe vs Joe animebee Episode 6 anime sites

ANIMEFLIX: Final Fantasy VII: Advent Children anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix a silent voice

Website https://animeheaven.pro: Watch Timbre A to Z animeheaven Episode Full watch anime online

Pubhtml5: https://pubhtml5.com/homepage/flfy

Credly: https://www.credly.com/users/kissanimemx/