ЗПВ Николовски : Имунизацијата е клучна за побрзо да стекнеме колективен имунитет и да ја оставиме оваа тешка здравствена криза зад нас
ЗПВ Николовски : Имунизацијата е клучна за побрзо да стекнеме колективен имунитет и да ја оставиме оваа тешка здравствена криза зад нас
ФИТР и ПроКредит Банка потпишаа меморандум за соработка со кој обезбедуваат полесен пристап до финансирање на иновативните компании, најголем број услуги обезбедуваме за стартап компаниите
ФИТР и ПроКредит Банка потпишаа меморандум за соработка со кој обезбедуваат полесен пристап до финансирање на иновативните компании, најголем број услуги обезбедуваме за стартап компаниите
ЗАЕВ: ЗАКОНОТ ЗА ДИВОГРАДБИ Е ПРЕДЛОГ НА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ, СЕ РАБОТИ ЗА ОКОЛУ 50 000 КУЌИ НА СИРОМАШНИ ГРАЃАНИ КОИ НЕМАЛЕ ПАРИ ЗА ЕЛАБОРАТ
ЗАЕВ: ЗАКОНОТ ЗА ДИВОГРАДБИ Е ПРЕДЛОГ НА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ, СЕ РАБОТИ ЗА ОКОЛУ 50 000 КУЌИ НА СИРОМАШНИ ГРАЃАНИ КОИ НЕМАЛЕ ПАРИ ЗА ЕЛАБОРАТ
Анализа: Правила, протоколи, услови и мерки за патување и престој во Грција
Анализа: Правила, протоколи, услови и мерки за патување и престој во Грција
(ВИДЕО) БОГДАНОВИЌ: ОРЦЕ НИКОЛОВ ЌЕ БИДЕ УЛИЦА КАКВА НЕМА ВО ЗЕМЈАВА, ВЕЛО ПАТЕКИ, ПЕШАЧКИ ПАТЕКИ, СМАРТ ЛЕД КАНДЕЛАБРИ, СЕНЗОРИ ЗА СЛОБОДЕН ПАРКИНГ САМО ЗА ЖИТЕЛИТЕ НА УЛИЦАТА, ВАКВИ УШТЕ 10 УЛИЦИ ЌЕ ИМА ВО ЦЕНТАР!
(ВИДЕО) БОГДАНОВИЌ: ОРЦЕ НИКОЛОВ ЌЕ БИДЕ УЛИЦА КАКВА НЕМА ВО ЗЕМЈАВА, ВЕЛО ПАТЕКИ, ПЕШАЧКИ ПАТЕКИ, СМАРТ ЛЕД КАНДЕЛАБРИ, СЕНЗОРИ ЗА СЛОБОДЕН ПАРКИНГ САМО ЗА ЖИТЕЛИТЕ НА УЛИЦАТА, ВАКВИ УШТЕ 10 УЛИЦИ ЌЕ ИМА ВО ЦЕНТАР!
(ВИДЕО) Заев: Мицотакис разви неколку идеи за тргање на бугарската блокада и помош на нашиот пат кон ЕУ
(ВИДЕО) Заев: Мицотакис разви неколку идеи за тргање на бугарската блокада и помош на нашиот пат кон ЕУ
Сарач: ДНЕТ се оградува од изјавата на Мицкоски во врска со случувањата во Палестина и бараме истата да биде повлечена
Сарач: ДНЕТ се оградува од изјавата на Мицкоски во врска со случувањата во Палестина и бараме истата да биде повлечена
НУКЛЕАРНА БОМБА ОД ИФИМЕС: Тајна разузнавачка операција под име „Коњски скок“ има за цел да го врати Груевски на власт
НУКЛЕАРНА БОМБА ОД ИФИМЕС: Тајна разузнавачка операција под име „Коњски скок“ има за цел да го врати Груевски на власт

ВЛАДА: ЕУ ЌЕ ГИ ПЛАТИ ТРОШОЦИТЕ ЗА НАБАВКА НА ВАКЦИНИТЕ И СИОТ ПОТРОШЕН МАТЕРИЈАЛ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА НА НАСЕЛЕНИЕТО

Северна Македонија во интензивна комуникација со Европската комисија за грант договори за покривање на трошоците за вакцините

Попладнево беше одржан видео состанок инициран од Европската комисија, на кој што беа адресирани сите важни аспекти за мерките кои ЕУ ги презема за обезбедување вакцини за земјите од Западниот Балкан.

На состанокот, како претставник на Владата на Северна Македонија учествуваше државната секретарка на Секретаријатот за европски прашања, Калинка Габер која информираше за состојбите, преземените и планираните активности, како и за националните потреби за успешно спроведување на вакцинацијата против коронавирусот. Северна Македонија беше поздравена за навремената подготовка на Националниот план за вакцинација против Ковид19, како и за изготвувањето на стандардни оперативни процедури за прием, ракување, складирање и дистрибуција на вакцините.

Директорката за Западен Балкан во Генералниот директорат на ЕК за соседство и преговори за проширување, Геновева Луиз Калавера во своето воведно обраќање информираше дека и покрај сериозниот недостиг на расположливи дози и за самите земји членки, Европската комисија останува посветена на обезбедување вакцини за земјите од регионот. Таа информираше дека ЕК ги завршила подготовките за пренасочување на 70 милиони евра ИПА средства за набавка, за која што во наредните 3 до 4 недели до надлежните власти на ЗБ6 ќе бидат доставени грант договори за покривање на трошоците за вакцините, опрема и потрошен материјал.​

loading...

AnimeHeaven animeheaven unblocked: Watch Dragon Ball (Dub) Episode 96

ANIMEFLIX animeflix: Watch Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. Episode 1