ЕВЕ ЗОШТО БОРЧЕ ПАК ЌЕ ПОБЕДИ ВО ГАЗИ БАБА ВО ПРВ КРУГ - ЗА 4 ГОДИНИ ИЗГРАДИ ПОВЕЌЕ ВОДОВОД, КАНАЛИЗАЦИЈА, УЛИЦИ, ШКОЛИ, ГРАДИНКИ, ПАРКОВИ, СПОРТСКИ ТЕРЕНИ КОЛКУ НЕ Е ИЗГРАДЕНО ВО ОПШТИНАТА ОД 1945-ТА ПА НАВАМУ!
ЕВЕ ЗОШТО БОРЧЕ ПАК ЌЕ ПОБЕДИ ВО ГАЗИ БАБА ВО ПРВ КРУГ - ЗА 4 ГОДИНИ ИЗГРАДИ ПОВЕЌЕ ВОДОВОД, КАНАЛИЗАЦИЈА, УЛИЦИ, ШКОЛИ, ГРАДИНКИ, ПАРКОВИ, СПОРТСКИ ТЕРЕНИ КОЛКУ НЕ Е ИЗГРАДЕНО ВО ОПШТИНАТА ОД 1945-ТА ПА НАВАМУ!
БЕСПЛАТНО КИНО НА ОТВОРЕНО ВО ГАЗИ БАБА
БЕСПЛАТНО КИНО НА ОТВОРЕНО ВО ГАЗИ БАБА
Заев: Со Бугарија ќе продолжиме да бараме европско решение за двојна победа
Заев: Со Бугарија ќе продолжиме да бараме европско решение за двојна победа
РЕМЕТ НА ГОДИНАТА - Маричиќ: Добро е што имаме попишувачи и од Левица
РЕМЕТ НА ГОДИНАТА - Маричиќ: Добро е што имаме попишувачи и од Левица
СЕЛА И ТАРАВАРИ СЕ ПРЕТЕРАА: Двајца приведени демонстранти, четворица повредени полицајци на протестот во Тетово
СЕЛА И ТАРАВАРИ СЕ ПРЕТЕРАА: Двајца приведени демонстранти, четворица повредени полицајци на протестот во Тетово
(ВИДЕО) ИСУСЕ ХРИСТЕ - На денешните протести тетовец тргна да удри полицаец со цигла
(ВИДЕО) ИСУСЕ ХРИСТЕ - На денешните протести тетовец тргна да удри полицаец со цигла
Заев: Модуларните болници се истиот тип како и насекаде во светот
Заев: Модуларните болници се истиот тип како и насекаде во светот
(ВИДЕО) Германските форензичари пристигнаа кај опожарената модуларна болница во Тетово
(ВИДЕО) Германските форензичари пристигнаа кај опожарената модуларна болница во Тетово

ВЛАДАТА ГИ СЛУШНА КРИТИКИТЕ И СЕ ПОПРАВИ: Пензионирање на 64 и 62 години нема да важи за приватниот сектор, лекарите и професорите

Mинистерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска изјави дека задолжителното пензионирање на работниците на 64 години кај мажите и 62 години кај жените нема да се применува за приватниот, туку само за јавниот сектор.

– Тоа е закон кој што ќе ги вклучува сите вработени во јавниот сектор и ќе остава можност и за исклучук во реалниот сектор, каде работникот и работодавачот со заемен интерес би се договориле за продолжување на работниот век, рече Шахпаска.

Според неа, законските измени за пензионирање ќе влезат во собрансика процедура, според кои работниците од јавниот сектор кои наполниле 64, односно 62 години, задолжително ќе одат во пензија.

Ваквото решение нема да важи за здравствените работници и соработници, како и за универзитетските професори.

loading...

Watch anime online for free at Animepahe free anime

Gleipnir (https://animedao.nl/m/xoxK) Episode 13

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

Website https://animebee.to: Watch Soul Eater: Late Night Show animebee Episode 51 english dubbed anime

Fimfiction: https://www.fimfiction.net/user/443480/gogoanimelol/about

Giantbomb: https://www.giantbomb.com/profile/animefreakws/about-me/