Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“

ВЛАДАТА ЌЕ ГРАДИ ФИТНЕС ЦЕНТАР ЗА РЕХАБИЛИТАЦИЈА НА ЛИЦА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ НО И СПОРТИСКИ, ПОЛИЦАЈЦИ И ВОЈНИЦИ, ВРЕДЕН 600 000 ЕВРА ВО ОБЈЕКТ КОЈ ГО ОБЕЗБЕДИ ОПШТИНА ЦЕНТАР

⭕ Денес во Министерството за локална самоуправа го организиравме првиот координативен состанок, за заеднички да го изградиме првиот Фитнес рехабилитациски центар, единствен од ваков вид на Балканот кој ќе го користат првенствено лицата со посебни потреби, но и спортисти, припадници на специјалните единици на МВР и Министерството за одбрана и други граѓани кои имаат потреба од ваков вид на услуги.
⭕ Со овој Центар ќе решиме голем проблем со кој се соочуваат еден дел од граѓаните во нашата држава.
⭕ На средбата присуствуваа советникот на премиерот Заев, задолжен за труд и социјална политика, Милан Живковиќ, градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ, Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсоски, претставници на НВО сектор и на Градот Скопје.
⭕ Општина Центар отстапи објект каде ќе биде сместен овој Центар. Целосната реконструкција на објектот и набавка на сите потребни справи за вежби, ќе изнесува над 600.000 евра.

loading...

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak Black Clover

sites to watch anime AnimeFreak DARLING in the FRANXX (Dub)

animefreaktv My Hero Academia Season 2 (Dub)

anime streaming AnimeFreak Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

AnimeFreak Black Clover (Dub)