Посетителите на ЗОО Скопје ќе даваат предлози за имиња на трите женски лавчиња
Посетителите на ЗОО Скопје ќе даваат предлози за имиња на трите женски лавчиња
(ВИДЕО) Тренчевска: Згрижувачките семејства се од исклучителна важност за едно општество
(ВИДЕО) Тренчевска: Згрижувачките семејства се од исклучителна важност за едно општество
Грковска на средба со европратеници: Владата е посветена да изгради општество со професионални институции, насочени кон обезбедување подобри услуги за граѓаните
Грковска на средба со европратеници: Владата е посветена да изгради општество со професионални институции, насочени кон обезбедување подобри услуги за граѓаните
(ВИДЕО) ГОРДЕЈ СЕ МАКЕДОНСКИ НАРОДЕ: ПЕНДАРОВСКИ ВЕДНАШ ДО ШУЛЦ, МАКРОН, БАЈДЕН И СТОЛТЕНБЕРГ НА САМИТОТ НА НАЈМОЌНАТА ОРГАНИЗАЦИЈА ВО СВЕТОТ!
(ВИДЕО) ГОРДЕЈ СЕ МАКЕДОНСКИ НАРОДЕ: ПЕНДАРОВСКИ ВЕДНАШ ДО ШУЛЦ, МАКРОН, БАЈДЕН И СТОЛТЕНБЕРГ НА САМИТОТ НА НАЈМОЌНАТА ОРГАНИЗАЦИЈА ВО СВЕТОТ!
Министерката Петровска на НАТО самитот во Мадрид
Министерката Петровска на НАТО самитот во Мадрид
СПАСОВ: Не треба да си дозволиме стравот од блокирање од страна на Бугарија да нѐ блокира и да не почнеме разговори за членство
СПАСОВ: Не треба да си дозволиме стравот од блокирање од страна на Бугарија да нѐ блокира и да не почнеме разговори за членство
Шолц и Макрон порачаа: Русија не може да успее во инвазијата врз Украина
Шолц и Макрон порачаа: Русија не може да успее во инвазијата врз Украина
Нема договор меѓу ССМ и Владата, продолжува штрајкот во јавниот сектор
Нема договор меѓу ССМ и Владата, продолжува штрајкот во јавниот сектор

ВЛАДАТА СО ДОНАЦИЈА ОД ШВАЈЦАРИЈА ГИ ПОМАГА ОПШТИНСКИТЕ СОВЕТИ

Работна средба со тимот од УНДП со кој ќе го имплементираме проектот “Зајакнување на општинските совети – 2 фаза” којшто е кофинансиран од Швајцарската агенција за развој и соработка, Министерство за локална соработка, 40 општини и Програмата за развој на Обединетите Нации-УНДП.

Грантова шема за финансиска поддршка на општините, зајакнување на општинските совети, отворање на стручна дебата по Законот за локална самоуправа, финансирање на единиците на локална самоуправа и за територијална организација и градот Скопје се само дел од активностите на овој голем проект.

loading...

Tải go88 apk ios về ip - Android Game bài đại gia mẹo chơi tài xỉu trên go88 go88 hỗ trợ khách hàng

sunwin bị sập chưa sunwin b52 phần mềm dự đoán tài xỉu sunwin