(ВИДЕО) Спасовски на увид на градежните активности на патот Куманово – Страцин: Првпат се вложува по 50 години
(ВИДЕО) Спасовски на увид на градежните активности на патот Куманово – Страцин: Првпат се вложува по 50 години
АТАНАС КОСТОВСКИ - ВИСТИНАТА ЗА ФК ВАРДАР: На денешен ден пред 10 години… Три судски рочишта во ист ден кои ја решија судбината на Вардар!?
АТАНАС КОСТОВСКИ - ВИСТИНАТА ЗА ФК ВАРДАР: На денешен ден пред 10 години… Три судски рочишта во ист ден кои ја решија судбината на Вардар!?
НИКОЈ НИШТО НЕ КРИЕ: Османи реферираше пред пратениците за преговорите со Бугарија, за опозицијата тоа е задоцнето
НИКОЈ НИШТО НЕ КРИЕ: Османи реферираше пред пратениците за преговорите со Бугарија, за опозицијата тоа е задоцнето
СРБИЈА НИ ПОМОГНА КОГА БЕШЕ НАЈТЕШКО - ОКОЛУ 30.000 МАКЕДОНСКИ ОСИГУРЕНИЦИ СЕ ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИ ВО СРБИЈА, АМА НЕ СЕ ЗНАЕ ТОЧНО ОТИ СИСТЕМОТ ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ УШТЕ НЕ Е ГОТОВ
СРБИЈА НИ ПОМОГНА КОГА БЕШЕ НАЈТЕШКО - ОКОЛУ 30.000 МАКЕДОНСКИ ОСИГУРЕНИЦИ СЕ ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИ ВО СРБИЈА, АМА НЕ СЕ ЗНАЕ ТОЧНО ОТИ СИСТЕМОТ ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ УШТЕ НЕ Е ГОТОВ
ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Во тек е асфалтирање и проширување на паркингот кај Клиниката за стоматологија. По повеќе од 50 години, заедно со Градот Скопје, градоначалникот Петре Шилегов, во целост ја реконструиравме инфраструктурата во клиничкиот кампус ,,Мајка Тереза"
ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Во тек е асфалтирање и проширување на паркингот кај Клиниката за стоматологија. По повеќе од 50 години, заедно со Градот Скопје, градоначалникот Петре Шилегов, во целост ја реконструиравме инфраструктурата во клиничкиот кампус ,,Мајка Тереза"
Се преврте турски автобус во Куманово, трoјца повредени
Се преврте турски автобус во Куманово, трoјца повредени
ОВА НЕ Е НОВИОТ СПЕЈС ШАТЛ, ОВА Е НОВИОТ СУВ ОПЕЛ МОККА!
ОВА НЕ Е НОВИОТ СПЕЈС ШАТЛ, ОВА Е НОВИОТ СУВ ОПЕЛ МОККА!
(ВИДЕО) ЏО БАЈДЕН НАВРЕДИ НОВИНАРКА ВО ЖЕНЕВА, И РЕЧЕ ДЕКА НЕМА ПОИМ ОД ПОЛИТИКА, ПОТОА И СЕ ИЗВИНИ
(ВИДЕО) ЏО БАЈДЕН НАВРЕДИ НОВИНАРКА ВО ЖЕНЕВА, И РЕЧЕ ДЕКА НЕМА ПОИМ ОД ПОЛИТИКА, ПОТОА И СЕ ИЗВИНИ

Владина реакција по изјавата на Захариева: Јазикот и идентитетот се потврдени, да не даваме политички изјави

Македонскиот јазик и македонскиот идентитет се факти потврдени од Обединетите Нации и за ова не смее да постои дилема. Владата на Република Северна Македонија е за дијалог којшто ќе доведе до решенија на отворените прашања. Сметаме дека во оваа фаза, со давање политички изјави, не треба да се нарушува процесот на разговори којшто се води меѓу двете министерства за надворешни работи. Ова е ставот на македонската Влада по изјавата на министерката за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева, вчера за Ројтерс. Таа изјави дека Бугарија не го оспорува правото на Република Северна Македонија на самоопределување, ниту нивното право да го нарекуваат својот јазик како што сакаат, но дека треба да се признаат историската вистина и да се препознаат корените на нацијата и јазикот.

„Потсетуваме дека нема потреба од нов договор, ниту од анекс на Договорот. Во рамките на постојниот Договор, Владата е подготвена да прифати појаснување на одредени загрижености коишто постојат во Софија и сметаме дека на таков начин, гледајќи низ позитивна призма, Република Северна Македонија ќе ја оствари целта- до крајот на годината да ги почне преговорите за членство со Европската Унија. Факт е дека имаме заедничка историја којашто е потврдена во Договорот за доброседство, пријателство и соработка и ако се фокусираме кон иднината, заедничката историја треба да се искористи за да се најде решение. Владата на Република Северна Македонија ги охрабрува експертите од заедничката Комисија за историски прашања да продолжи кон изнаоѓање решенија, велат од Владата за Фактор.

loading...

KissAnime kissanime one piece: Watch TONIKAWA: Over the Moon For You Episode 1 (https://kissanimeonline.com/m/r7Mo/ep-1)

4Anime 4anime anime: JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 39