БРАВО - Филипче: Пристигнаа 110.612 вакцини на „Фајзер“ купени преку КОВАКС
БРАВО - Филипче: Пристигнаа 110.612 вакцини на „Фајзер“ купени преку КОВАКС
ЗЕМАЛА ПО 200Е ПОТКУП ЗА ОПЕРАЦИЈА: МВР приведе лекарка во Куманово под сомнение за поткуп, во возилото ѝ најде 98 000 денари
ЗЕМАЛА ПО 200Е ПОТКУП ЗА ОПЕРАЦИЈА: МВР приведе лекарка во Куманово под сомнение за поткуп, во возилото ѝ најде 98 000 денари
(ВИДЕО) ТЕМЕЛКОВСКИ: Со поддршка од Владата и други донатори обезбедивме грантови за повеќе од 40 проекти!
(ВИДЕО) ТЕМЕЛКОВСКИ: Со поддршка од Владата и други донатори обезбедивме грантови за повеќе од 40 проекти!
ПАНИКА - ВМРОВЦИТЕ И МАФИЈАТА СЕ ДО СМРТ ИСПЛАШЕНИ: Ќе се конфискува имотот од над 30 илјади евра чие потекло нема да може да се докаже!
ПАНИКА - ВМРОВЦИТЕ И МАФИЈАТА СЕ ДО СМРТ ИСПЛАШЕНИ: Ќе се конфискува имотот од над 30 илјади евра чие потекло нема да може да се докаже!
БРАВО ЗАЕВ, ПОРОДОЛЖИ ТАКА, НАРОДОТ ЌЕ ТЕ НАГРАДИ НА ИЗБОРИ!
БРАВО ЗАЕВ, ПОРОДОЛЖИ ТАКА, НАРОДОТ ЌЕ ТЕ НАГРАДИ НА ИЗБОРИ!
ТЕМЕЛКОВСКИ: Грижата и поткрепата на родовата еднаквост е застапена во активностите на Кисела Вода
ТЕМЕЛКОВСКИ: Грижата и поткрепата на родовата еднаквост е застапена во активностите на Кисела Вода
СТРАТЕГИЈАТА СО АКЦИСКИ ПЛАН ЗА РАЗВОЈ НА КУЛТУРАTA НА ГРАД СКОПЈЕ ЗА ПЕРИОДОТ 2021 – 2030 ГОДИНА
СТРАТЕГИЈАТА СО АКЦИСКИ ПЛАН ЗА РАЗВОЈ НА КУЛТУРАTA НА ГРАД СКОПЈЕ ЗА ПЕРИОДОТ 2021 – 2030 ГОДИНА
ПОВЕЌЕ ПАРИ ЗА ОПШТИНИТЕ Ќе се зголеми стапката на дотација од ДДВ
ПОВЕЌЕ ПАРИ ЗА ОПШТИНИТЕ Ќе се зголеми стапката на дотација од ДДВ

Владина реакција по изјавата на Захариева: Јазикот и идентитетот се потврдени, да не даваме политички изјави

Македонскиот јазик и македонскиот идентитет се факти потврдени од Обединетите Нации и за ова не смее да постои дилема. Владата на Република Северна Македонија е за дијалог којшто ќе доведе до решенија на отворените прашања. Сметаме дека во оваа фаза, со давање политички изјави, не треба да се нарушува процесот на разговори којшто се води меѓу двете министерства за надворешни работи. Ова е ставот на македонската Влада по изјавата на министерката за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева, вчера за Ројтерс. Таа изјави дека Бугарија не го оспорува правото на Република Северна Македонија на самоопределување, ниту нивното право да го нарекуваат својот јазик како што сакаат, но дека треба да се признаат историската вистина и да се препознаат корените на нацијата и јазикот.

„Потсетуваме дека нема потреба од нов договор, ниту од анекс на Договорот. Во рамките на постојниот Договор, Владата е подготвена да прифати појаснување на одредени загрижености коишто постојат во Софија и сметаме дека на таков начин, гледајќи низ позитивна призма, Република Северна Македонија ќе ја оствари целта- до крајот на годината да ги почне преговорите за членство со Европската Унија. Факт е дека имаме заедничка историја којашто е потврдена во Договорот за доброседство, пријателство и соработка и ако се фокусираме кон иднината, заедничката историја треба да се искористи за да се најде решение. Владата на Република Северна Македонија ги охрабрува експертите од заедничката Комисија за историски прашања да продолжи кон изнаоѓање решенија, велат од Владата за Фактор.

loading...

AnimeHeaven: Karakai Jouzu no Takagi-san: Water Slide anime episode Full online free at https://animeheaven.pro animeheaven bna

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Website https://gogoanime.be: Watch Bounty Dog: Getsumen no Ibu gogoanime Episode 2 gogoanime kissanime tv

Forum acronis: https://forum.acronis.com/user/359867

Roomstyler: https://roomstyler.com/users/gogoanimelol