Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем

ВЛАТКО ВАСИЉ: Денес може не победи никој, ама најмногу изгуби сталинистичкиот поданик

Апасиев конечно се соочи со реалноста која не се учи по римско право или од цитати на Епикур и Цицерон. Се соочи дека без заедништво со Албанците, секоја политика во Македонија е погубна.

Ееее Апасиев на што падна, 2 години антиалбанска агенда да тераш, а сега да цупкаш у место, гризеш нокти, вртиш шишка со прст и чекаш и молиш Албанец да се појави и те спаси од мизеријата од курч што ја продаваше изминативе денови.

Башка, седна у скутот на Мицкоски како мала кучка пудлица којшто можеби несвесно, ама добро те изигра, те неутрализираше и те распиштоли со само 60 потписи! Well played Мицковски.

Денес може не победи никој, ама најмногу изгуби сталинистичкиот поданик, полн со празнодушност и површност, без одговорност кон „наивните” гласачи што стварно му веруваа и го гласаа со надеж дека бил искра во мракот, а не жар од пикавец фрлен на улица до полупразна канта што сам ќе се угаси, без шанса да предизвика или направи пожар.

loading...

anime streaming. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

watch anime dub Josee, the Tiger and the Fish

AnimeFreak Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 6

anime freaks tv Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

AnimeFreak Pokémon Journeys: The Series

watch anime free Attack on Titan Final Season