Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем

ВМРО ДПМНЕ Е АВТО ИМУНО ПОРЕМЕТУВАЊЕ НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД

ВМРО пред 100 години била корисна организација против асимилација, уништување на македонскиот народ. Во тоа време сме немале држава сме биле поробени немало демократија и слобода и требало таков фанатиззам со тероризам.

Денеска ВМРО ДПМНЕ е авто имуно пореметување. Алергија на полен кога организмот поленот го смета за вирус и паничи или пак кога телото ќе се збуни и некои клетки од човечкото тело ги смета за канцерогени и ги уништува па се јавуваат разни болести на човечкото тело кога тоа ќе се случи, кога здраво ткиво ќе биде уништено по грешка.

Така ВМРО ДПМНЕ сега во денешно модерно време сите корисни процеси ги смета за закана и паничат и прават проблеми и хаос. Албанците и нивната интеграција во државата сега не е закана туку е корисно за земјата, ја стабилизира ја смирува ја прави безбедна и пропеспритетна, но ВМРО тој процес го смета за закана за земјата?!?!

Компромисите со Грција и Бугарија се исто така стабилизирачки за земјата, даваат шанса за влез во НАТО и ЕУ, организации кои даваат шанса платата на народот да расте, квалитетот на живот да оди нагоре, што ќе значи раст на наталитет, здрава нација, нахранета, лечена со модерно здравство, со здрава природа, силна екологија, сигурни нови патишта, образована нација на модерни школи и универзитети, напредна наука, јаки фирми, големи профити, платени судии и полицајци што ќе значи ред и поредок итн итн итн…

Но за ВМРО овие компромиси се закана за земјата?!?! ВМРО е заробена сеуште во времето на Крушевската република, таа тогаш можела да биде изолирана затоа што така ќе била безбедна од нападите на башибузукот, трговијата тогаш била 10 магариња еднаш неделно товарени со сол шеќер кафе и кашкавал и тоа било доволно, сега во модерно време тој концепт е погубен за новата македонска република.

Значи се што е корисно за земјата за ВМРО е закана, тие се нашето авто имуно пореметување кое ќе мора да го излечиме со политички средства да ги излечиме, цивилизираме, или пак политички да ги елиминираме до ниво да се небитни…

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 151

Record of Ragnarok

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

animedao Your Lie in April

watch anime JUJUTSU KAISEN