ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат

ВМРО ДПМНЕ го критикуваше упадот во КАМ маркети, СДСМ вели дека ВМРО не знаат што значи силни институции за кои нема забранети фирми

Под чудни околности се затвора еден од најголемите ланец на маркети каде граѓаните пазарат поевтино. ВМРО-ДПМНЕ претходно предупреди дека работата на УЈП е погрешно насочена и политички мотивирана, реагираат денеска од ВМРО-ДПМНЕ.

-Доведени се во прашање стотици работни места, додека олигарсите од власта продолжуваат да печалат на грбот на народот. Власта на СДС и ДУИ е должна да одговори дали зад ваквиот чекор стои политичка нарачка и елиминација на конкуренцијата на структури блиски до власта? Дали власта е свесна дека затворањето на Кам маркетите е удар за граѓаните кои пазарат поевтино?, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Од партијата прашуваат и дали е точно дека се работи за нарачка директно од зградата на Илинденска за спас на коалицијата на власт, и заштита на еден од финансиерите на кампањата на политичка партија од власта?

СДСМ објави реакција:

Потонати лагите на ВМРО-ДПМНЕ за КАМ, навикнати на „пиштење вриштење“ немаат капацитет да разберат дека УЈП постапува професионално

Пропадна уште една лага од белиот дворец со која ВМРО-ДПМНЕ ја плашеше јавноста дека синџир на маркети КАМ бил затворен, дека луѓе ќе останеле без работа и што ли уште не.

Навикнати на нивниот режимски начин на работа, никако не можат да разберат дека времето на политички мотивирани затворања на бизниси, времето на хилти, на „пиштење – вриштење“ заврши со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ од власт.

УЈП како и сите надлежни институции работи согласно законските надлежности, постапува професионално и неселективно во заштита на законите и интересот на граѓаните.

Очигледно на ВМРО-ДПМНЕ му пречи професионалната работа на институциите, па затоа шири лажни вести и манипулации со цел да предизвика паника меѓу граѓаните.

По пријава на граѓани, спроведени се контроли во еден синџир на маркети, при што не е затворен ниту еден маркет, ниту пак е изречена казна кон синџирот маркети.

Освен лажни вести и заштита на криминалот, ВМРО-ДПМНЕ ништо друго и не знае.

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Hunter x Hunter (2011) (Dub)

Record of Ragnarok Episode 4

anime stream Black Clover

anime online Attack on Titan Season 3

JUJUTSU KAISEN (Dub) Episode 20