Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“

ВМРО-ДПМНЕ ГО УЗУРПИРАШЕ, УНИШТУВАШЕ И ДЕГРАДИРАШЕ ВОДНО – РЕАКЦИЈА НА СДСМ СКОПЈЕ

На вечерашниов митинг на ВМРО-ДПМНЕ, одржан среде барокното „Скопје 2014“, кандидатката за градоначалник на Скопје Данела Арсовска изјави „ќе иницираме и заштита на Водно со закон, Водно слободно од автомобили“.

Јавно ја прашуваме Данела Арсовска: Од кого ќе го заштитува Водно, дали од нејзината партија ВМРО-ДПМНЕ која го уништи со изградбата на „Сончев град“, со патот до „Сончев град“ од речиси 10 милиони евра, со панорамската кула на врвот од десетици милиони евра, со „Беверли Хилс“ на Водно? Дали ќе го штити од криминалната урбанизација од страна на нејзиниот ментор Груевски, кој си купуваше шумски парцели и криминално менуваше урбанистички планови за изградба на барокни хациенди? Или можеби ќе го штити Водно од Коце Трајановски кој фрли во ветар стотици илјади градски пари за неговиот налудничав проект за изградба на ски-патеки со кој требаше да се исече огромен дел од парк-шумата на Водно?

За разлика од ВМРО-ДПМНЕ, кое го узурпираше, уништуваше и деградираше Водно, ние ги елиминиравме метежот со бесплатен јавен превоз и бесплатен паркинг во катните гаражи за тие што ќе го користат, со физичко оградување на просторот и со паркинг со којшто ги финансираме новите рекреативни патеки на Водно. Ние го заштитивме Водно, не само од „Јужната Обиколница“, туку и од криминалната урбанизација и бетонизација од страна на урбаната мафија на ВМРО-ДПМНЕ.

Скопјани многу добро знаат кој го уништуваше Водно, а кој го штити од криминалната урбанизација и бетонизација, и токму затоа ВМРО-ДПМНЕ и Арсовска ќе бидат казнети на локалните избори на 17 октомври.

loading...

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime website Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

ANIMEFLIX DARLING in the FRANXX

ANIMEFLIX Naruto

ANIMEFLIX My Hero Academia Season 3 (Dub) Episode 23

ANIMEFLIX Fairy Tail (Dub) Episode 173