Во Софија, средба на министерката Петровска со офицери на Армијата на Република Северна Македонија кои се на школување во Бугарија
Во Софија, средба на министерката Петровска со офицери на Армијата на Република Северна Македонија кои се на школување во Бугарија
Вицепремиерката Грковска за ТВ „Сител“: Дигитална трансформација на општеството е неминовна, основна алатка за тоа е електронската лична карта
Вицепремиерката Грковска за ТВ „Сител“: Дигитална трансформација на општеството е неминовна, основна алатка за тоа е електронската лична карта
ПЕТРОВСКА: Војници од нашата армија во јуни одат во мисија во контингентот на Латвија, РСМ е за отворени врати за нови членки во НАТО
ПЕТРОВСКА: Војници од нашата армија во јуни одат во мисија во контингентот на Латвија, РСМ е за отворени врати за нови членки во НАТО
(ВИДЕО) Османи учествуваше на 132- та сесија на Комитетот на министри на Советот на Европа / Osmani mori pjesë në seancën e 132-të të Komitetit të Ministrave të Këshillit të Evropës
(ВИДЕО) Османи учествуваше на 132- та сесија на Комитетот на министри на Советот на Европа / Osmani mori pjesë në seancën e 132-të të Komitetit të Ministrave të Këshillit të Evropës
НА ПЕТРЕ МУ ПРЕКИПЕ ОД ДАНЕЛА И НЕЈЗИНИТЕ НАПАДИ КОН НЕГО, ЈА НАРЕЧЕ ГРАДОНАЧАЛНИК ОД АЛИ ЕКСПРЕС: Заради нашиот ГРАД упорно ги премолчувам Вашите глупости и Ви молчам 6 месеци
НА ПЕТРЕ МУ ПРЕКИПЕ ОД ДАНЕЛА И НЕЈЗИНИТЕ НАПАДИ КОН НЕГО, ЈА НАРЕЧЕ ГРАДОНАЧАЛНИК ОД АЛИ ЕКСПРЕС: Заради нашиот ГРАД упорно ги премолчувам Вашите глупости и Ви молчам 6 месеци
Грковска домаќин на конференцијата „Отворено за корупцијата во спортот“: Мораме отворено да зборуваме за аномалиите и предизвиците, ако сакаме да го вратиме спортот на вистинските патеки
Грковска домаќин на конференцијата „Отворено за корупцијата во спортот“: Мораме отворено да зборуваме за аномалиите и предизвиците, ако сакаме да го вратиме спортот на вистинските патеки
БОМБА НА ЉУБЧО: МАКЕДОНСКАТА НАЦИЈА НЕ ЈА СОЗДАДЕ ТИТО, ТУКУ ЈА СОЗДАДОА БУГАРСКИТЕ ПРЕДАВСТВА, БУГАРИЈА МНОГУ ПАТИ ВО ИСТОРИЈАТА ГИ ОСТАВИ МАКЕДОНЦИТЕ НА ЦЕДИЛО
БОМБА НА ЉУБЧО: МАКЕДОНСКАТА НАЦИЈА НЕ ЈА СОЗДАДЕ ТИТО, ТУКУ ЈА СОЗДАДОА БУГАРСКИТЕ ПРЕДАВСТВА, БУГАРИЈА МНОГУ ПАТИ ВО ИСТОРИЈАТА ГИ ОСТАВИ МАКЕДОНЦИТЕ НА ЦЕДИЛО
Средба Петровска – Заков во Софија: Кога сте НАТО, не сте сами, кога сте во сојуз работиме едни со други, заедно се развиваме и стануваме посилни
Средба Петровска – Заков во Софија: Кога сте НАТО, не сте сами, кога сте во сојуз работиме едни со други, заедно се развиваме и стануваме посилни

ВМРО-ДПМНЕ ја напушти салата во Собранието обвинувајќи за непочитување на Деловникот

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ја напушти денешната пленарна седница обвинувајќи за непочитување на деловникот.

Од ВМРО-ДПМНЕ образложија дека ја напуштиле седницата поради тоа што одлуката за изменување и дополнување на Одлука за избор на претседател, заменик претседател и членови на Комисијата за прашања на изборите и именувањата, повторно се стави на пленарна седница без да го помине филтерот, а тоа е самата Комисија.

„Членот 20 од Деловникот предвидува да изборот на членовите на Комисијата за изборите и именувањата на конститутивната седница, се врши на пленарна седница. Меѓутоа веќе сме активни и имаме одредени работи на таа Комисија, така да промената и измената на членовите треба да оди согласно членот 108 од Деловникот кој што владејачкото мнозинство и претседателот Џафери упорно го избегнуваат, каде што вели дека изборот на претседател и членови на работни тела оди по предлог на Комисијата за прашања на изборите и именувањата, а врз основа на листата што ја предлагаат пратеничките групи“, изјави координаторот на Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски.

Тој оцени дека е очигледно прекршувањето на Деловникот. Обвини дека владејачкото мнозинство несакајќи да ја поминат целата деловничка процедура преку Комисијата за избори и именувања, тоа пополнување на Комисијата планираат да го направат преку пленарна седница.

loading...

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

free anime Fairy Tail (Dub)

My Hero Academia Season 5 (Dub) Episode 23

watch anime ANIMEFLIX Tokyo Revengers

watch anime online Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc

watch anime free ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

tải go88