(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?

ВМРО-ДПМНЕ лаже, Законот за внатрешни работи е во согласност со препораките од ГРЕКО

ВМРО-ДПМНЕ повторно ја лаже јавноста овојпат за функционирањето на Министерството за внатрешни работи.

Лага е дека измените на Законот се спротивни на препораките од ГРЕКО, напротив, тие измени се прават токму по добиените препораки.

Со измените на Законот се предлага унапредување на интегритетот на вработените во Министерството за внатрешни работи како и на кандидатите за вработување во МВР. Имено, како нов услов за засновање на работен однос е предложено кандидатот да има положено Тест за интегритет.

За постојните работници, заради спречување на корупција и злоупотреба на службената положба, а со цел јакнење на интегритетот на секој работник, се предлага да се врши проверка на интегритетот, преку спроведување тест за професионален интегритет.

Со измените се предвидува и деполитизација на МВР односно се забранува работник на Министерството да членува во политичка партија, што досега не беше случај.

ВМРО-ДПМНЕ е партија заштитник на криминалот и затоа им пречи што денес полицијата работи ефикасно, професионално и во заштита на законите и затоа оваа партија постојано шири лаги и невистини.

Додека ВМРО-ДПМНЕ шири лажни вести и брани криминал, СДСМ гради независни професионални институции кои ефикасно и неселективно се борат против секаков вид криминал и корупција.

loading...

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

online anime The Daily Life of the Immortal King 2nd Season [Chinese Dub]

GoGoAnime Dragon Ball Z (Dub) Episode 290

GoGoAnime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

GoGoAnime Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

gogoanimeio Attack on Titan