ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ ПРОДОЛЖУВА ДА СЕ ГЛУПИРА, МИЦКОВСКИ МУ НАРЕДИЛ ДА ГЛУМИ КЛОВН - БАРА ОД ОСМАНИ ПРЕГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА ДА ГИ ПРЕТВОРИ ВО КИМ КАРДАШИЈАН РИЈАЛИТИ ШОУ!
ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО ДПМНЕ ПРОДОЛЖУВА ДА СЕ ГЛУПИРА, МИЦКОВСКИ МУ НАРЕДИЛ ДА ГЛУМИ КЛОВН - БАРА ОД ОСМАНИ ПРЕГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА ДА ГИ ПРЕТВОРИ ВО КИМ КАРДАШИЈАН РИЈАЛИТИ ШОУ!
Ружин: Францускиот предлог го заштитува македонскиот јазик, Макрон погреши со „Северномакедонци“
Ружин: Францускиот предлог го заштитува македонскиот јазик, Макрон погреши со „Северномакедонци“
Ѓоргиев: За Илинденското востание не сме разговарале во Комисијата
Ѓоргиев: За Илинденското востание не сме разговарале во Комисијата
Арсовска: Започнуваме нов зелен плоштад и парк од 5000 квадратни метри во населбата Ченто
Арсовска: Започнуваме нов зелен плоштад и парк од 5000 квадратни метри во населбата Ченто
ФОТО ГАЛЕРИЈА: ГРАДЕЖНА ОФАНЗИВА ВО СТРУМИЦА
ФОТО ГАЛЕРИЈА: ГРАДЕЖНА ОФАНЗИВА ВО СТРУМИЦА
АНТИ ВАКСЕРИТЕ ЌЕ ГО УНИШТАТ И ОВА ЛЕТО: За 65% зголемен бројот на ново заразени во однос на минатата недела!
АНТИ ВАКСЕРИТЕ ЌЕ ГО УНИШТАТ И ОВА ЛЕТО: За 65% зголемен бројот на ново заразени во однос на минатата недела!
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СТРУМИЦА КОСТАДИНОВ ПОЛОЖИ ЦВЕЌЕ ПРЕД СПОМЕНИКОТ НА БОРИС ТРАЈКОВСКИ
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СТРУМИЦА КОСТАДИНОВ ПОЛОЖИ ЦВЕЌЕ ПРЕД СПОМЕНИКОТ НА БОРИС ТРАЈКОВСКИ
Блинкен: Војната на Русија ќе доведе до глад 40 до 50 милиони луѓе
Блинкен: Војната на Русија ќе доведе до глад 40 до 50 милиони луѓе

ВМРО ДПМНЕ НАСЕТИ ДЕКА ЌЕ ИМА ДОГОВОР И ЌЕ ПОЧНЕМЕ ПРЕГОВОРИ СО ЕУ, И ТОА НЕ МОЖАТ ДА ГО ДОЗВОЛАТ ЗАТОА ШТО ЌЕ ЗНАЧИ ДЕБАКЛ НА СЛЕДНИТЕ ИЗБОРИ- ВМРО-ДПМНЕ ќе блокира 11 градови за да спречи „бугаризација“

ВМРО-ДПМНЕ утре од 15 до 17 часот во Скопје и во уште десет градови ќе организира предупредувачки протест, од кој најавија дека ќе побараат Владата да го објави патоказот, за кој според партијата, преговараат со Софија премиерот Зоран Заев и владиниот специјален пратеник за Бугарија, Владо Бучковски. Доколку не се даде тој документ на увид на јавноста, ВМРО-ДПМНЕ ќе преземе и други активности, како институционални блокади и слично. Протестите ќе бидат од 15 до 17 часот на три локации во Скопје, пред Собранието, пред ТЦ „Мавровка“ и пред зградата на поранешна „Нова Македонија“.

ВМРО-ДПМНЕ се сомнева дека на преговарачката маса за симнување на ветото од Бугарија се ставени идентитетот, јазикот, културата, односно постои опасност за бугаризација на земјата. Повикувајќи се на дипломатски извори, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешниот брифинг рече дека двоецот Заев-Бучковски преговара со техничката бугарска влада за делови од декларацијата, која беше усвоена во бугарскиот парламент во 2019 година.

Оваа паника во ВМРО ДПМНЕ е знак дека сме блиску до договор и почеток на преговори со ЕУ и тоа они не смеат да го дозволат, за нив тоа е ДЕБАКЛ на следните избори и крај на политичката кариера на Мицковски.

loading...

danh bai go88

bắt cầu tài xỉu sunwin sunwin bịp như thế nào sunwin energy and infra private limited