НЕБОЈША АРСИЌ: ТРЕБАШЕ ЛИ СДСМ ДА БИДЕ КАЗНЕТ И КОЛКУ?
НЕБОЈША АРСИЌ: ТРЕБАШЕ ЛИ СДСМ ДА БИДЕ КАЗНЕТ И КОЛКУ?
ДЕМАНТ НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА: Во модуларната болница се нема случено никаква хаварија
ДЕМАНТ НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА: Во модуларната болница се нема случено никаква хаварија
ИНТЕРЕСЕН ГРАФИКОН: ВМРО ДПМНЕ НЕ ДОБИЛО НОВИ ГЛАСАЧИ, ТУКУ ГЛАСАЧИТЕ НА СДСМ ОСТАНАЛЕ ДОМА?!?!
ИНТЕРЕСЕН ГРАФИКОН: ВМРО ДПМНЕ НЕ ДОБИЛО НОВИ ГЛАСАЧИ, ТУКУ ГЛАСАЧИТЕ НА СДСМ ОСТАНАЛЕ ДОМА?!?!
Илиевски и Спасовски заедно со младите ја славеа победата на советничките листи, во втор круг уште поголема победа за Куманово
Илиевски и Спасовски заедно со младите ја славеа победата на советничките листи, во втор круг уште поголема победа за Куманово
ЗНМ: Осуда за понижувачкиот однос на кандидатот Фатмир Лимани кон новинарката Салије Садику од ТВ 21
ЗНМ: Осуда за понижувачкиот однос на кандидатот Фатмир Лимани кон новинарката Салије Садику од ТВ 21
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: ГИ ОБЕДИНУВАМЕ СИТЕ ДЕМОКРАТСКИ СИЛИ ЗА ПОБЕДА
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: ГИ ОБЕДИНУВАМЕ СИТЕ ДЕМОКРАТСКИ СИЛИ ЗА ПОБЕДА
Заев со писмо до сопартијците: Време е за обединување и работа затоа што од другата страна се истите насилници и криминалци кои ја уништуваа земјата со години
Заев со писмо до сопартијците: Време е за обединување и работа затоа што од другата страна се истите насилници и криминалци кои ја уништуваа земјата со години
(ВИДЕО) БОМБА - БЕСА И АЛИЈАНСА ПОСТИГНАА ЛОКАЛНА КОАЛИЦИЈА ЗА ОСВОЈУВАЊЕ НА ТЕТОВО И ГОСТИВАР
(ВИДЕО) БОМБА - БЕСА И АЛИЈАНСА ПОСТИГНАА ЛОКАЛНА КОАЛИЦИЈА ЗА ОСВОЈУВАЊЕ НА ТЕТОВО И ГОСТИВАР

ВМРО ДПМНЕ ПРЕД УШТЕ ЕДЕН ГОЛЕМ ПОРАЗ – Анкета на “Брима” за “Слободен Печат”: СДСМ во предност пред ВМРО ДПМНЕ!

СДСМ бележи солидна предност од 2 проценти во пресрет на локалните избори пред опозициската ВМРО ДПМНЕ.

Според анкетите СДСМ има рејтинг од 19,5 отсто, додека ВМРО ДПМНЕ околу 17 отсто. Ако на ова се додаде предноста која ДУИ ја има пред Алијанса која е исто така 2,5%, тогаш коалицијата СДСМ и ДУИ и води цели 5% што ќе биде одлучувачки за голема победа на владејачката коалиција ширум земјата со исклучок на околу 10-тина вмровски енклави.

Анкетата која ја направила “Брима” за “Слободен Печат”, во целост ќе биде објавена во утрешното печатено издание на весникот.

Како што претходно објавивме, лидерот на СДСМ, Зоран Заев има предност од 5 процентни поени пред лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Заев има рејтинг од 11,8 отсто и е прв на ранг листата на политичари, додека далеку зад него, на втората позиција е Христијан Мицкоски кој има рејтинг од 7 отсто.

loading...

Website https://animepahe.cc: Watch Tactical Roar animepahe Episode 13 free anime

AnimeKisa: Thunderbolt Fantasy: Touri-ken Yuuki anime episode 13 online free at https://animekisa.in dubbed anime

Website https://animeheaven.pro: Watch Summer's Puke is Winter's Delight animeheaven Episode Full toradora anime heaven

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Solid State Society (https://4anime.biz/m/aZMY) Episode Full

My desktopnexus: https://my.desktopnexus.com/gogoanimelol/

Speedrun: https://www.speedrun.com/user/animeflixnl