По повлекување на руските трупи од Харков жителите се вратија во градот
По повлекување на руските трупи од Харков жителите се вратија во градот
Пронајдена дрога, приведен битолчанец, Расчистено разбојништво во Радовиш, приведени разбојниците, Пронајдена дрога во Тетово, приведени две лица, Приведен криминалец за издржување казна затвор од осум ипол години, Приведен скопјанец баран со потерница за издржување затворска казна, Пронајдено лице кое се оддалечило од домот
Пронајдена дрога, приведен битолчанец, Расчистено разбојништво во Радовиш, приведени разбојниците, Пронајдена дрога во Тетово, приведени две лица, Приведен криминалец за издржување казна затвор од осум ипол години, Приведен скопјанец баран со потерница за издржување затворска казна, Пронајдено лице кое се оддалечило од домот
ЕВАКУИРАНИ 260 РАНЕТИ ВОЈНИЦИ ОД АЗОВСТАЛ, ПУТИН ВЕТИЛ ДЕКА НЕМА ДА БИДАТ МАЛТРЕТИРАНИ ИЛИ УБИЕНИ, УКРАИНА НУДИ ДА БИДАТ РАЗМЕНЕТИ ЗА РАНЕТИ РУСКИ ВОЈНИЦИ
ЕВАКУИРАНИ 260 РАНЕТИ ВОЈНИЦИ ОД АЗОВСТАЛ, ПУТИН ВЕТИЛ ДЕКА НЕМА ДА БИДАТ МАЛТРЕТИРАНИ ИЛИ УБИЕНИ, УКРАИНА НУДИ ДА БИДАТ РАЗМЕНЕТИ ЗА РАНЕТИ РУСКИ ВОЈНИЦИ
БРАВО - Министерството за правда формира дисциплинска комисија за раководителката што пријавила новинарка
БРАВО - Министерството за правда формира дисциплинска комисија за раководителката што пријавила новинарка
Ердоган не ги сака Шведска и Финска во НАТО поради критиките во минатото упатени на негова адреса
Ердоган не ги сака Шведска и Финска во НАТО поради критиките во минатото упатени на негова адреса
ЈП УЛИЦИ И ПАТИШТА СКОПЈЕ: Санација на улиците и обнова на сообраќајната сигнализација на улиците во општина Ѓорче Петров
ЈП УЛИЦИ И ПАТИШТА СКОПЈЕ: Санација на улиците и обнова на сообраќајната сигнализација на улиците во општина Ѓорче Петров
КАЕВСКИ: Откако пропаднаа блокадите на ВМРО-ДПМНЕ, да не се одолговлекува, да се донесат 30 закони кои чекаат во Собранието
КАЕВСКИ: Откако пропаднаа блокадите на ВМРО-ДПМНЕ, да не се одолговлекува, да се донесат 30 закони кои чекаат во Собранието
Шведска го потпиша барањето за влез во НАТО, Финскиот парламент денеска ќе гласа за приклучување
Шведска го потпиша барањето за влез во НАТО, Финскиот парламент денеска ќе гласа за приклучување

ВМРО Е СВЕТСКО ЧУДО – КРАДАТ И ДОДЕКА СЕ ВО ОПОЗИЦИЈА: Половина милион евра тежел договорот на телохранителот на Мицкоски за продажба на парцела во Делчево

На површина исплива голем скандал кој директно води до Белиот дворец и луѓе блиски на Христијан Мицкоски, открива пратеничката на СДСМ, Славјанка Петровска, додавајќи дека едно од вмешаните лица е и Влатко Илиевски, дел од обезбедувањето на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ.

-Неколку лица, сите поврзани со ВМРО-ДПМНЕ купиле или добиле на дар парцели земјиште во општина Делчево, сите вредни околу 40.000 евра. Истите парцели само две-три недели подоцна ги продале и за 40 пати повеќе од пазарната вредност или за вкупно 1,6 милиони евра, обелодени Петровска.

Таа покажа еден од договорите за купопродажба на Илиевски, телохранителот на Мицкоски, кој тежи половина милион евра и праша дали разликата од препродажбата како црни пари завршиле во, како што вели, Белиот дворец за што постојат оправдани сомневања.

Претходно, 360 степени објави дека ЕВН Електрани, како фирма ќерка на ЕВН Македонија, имала купено најмалку 7 парцели во околината на Делчево со цел на нив да постави фотоволтаични централи за производство на електрична енергија.

Во сторијата се додава дека две од тие парцели биле продадени на ЕВН Електрани по 800 денари за метар квадратен, иако само три недели претходно биле купени за само 15 – 20 денари за метар квадратен.

Дополнително, како што се наведува во репортажата, сомнително е што двајцата продавачи Дарко Т. и Влатко И. стануваат сопственици на земјиштето само три недели пред да и го продадат земјиштето на ЕВН Електрани. Купопродажните договори, пак ЕВН Електрани со овие лица ги склучил на 21.09.2021 година, односно неполна недела пред стартот на кампањата за локалните избори.

И двајцата продавачи на земјиштето, според 360 степени, биле на некој начин поврзани со ВМРО-ДПМНЕ. Дарко Т., бил советник во Општина Делчево од 2013-2017 година од ВМРО-ДПМНЕ, а Влатко И. бил член на обезбедувањето на Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.

loading...

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

free anime online GoGoAnime Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

anime stream GoGoAnime Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

anime gogo GoGoAnime The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

Your Lie in April

tải go88