МВР УДРИ И ПО ПЕШАЦИТЕ КОИ МИНУВААТ УЛИЦА КАЈ ЌЕ СТИГНАТ И КОГА САКААТ: 198 санкции за прекршоци што ги прават пешаците
МВР УДРИ И ПО ПЕШАЦИТЕ КОИ МИНУВААТ УЛИЦА КАЈ ЌЕ СТИГНАТ И КОГА САКААТ: 198 санкции за прекршоци што ги прават пешаците
Претседателот Пендаровски на пречекот на трофејот на Светското првенство на ФИФА
Претседателот Пендаровски на пречекот на трофејот на Светското првенство на ФИФА
Коњановски: Во период од шест месеци од преземањето на општината, асфалтиравме и реконструиравме улици во должина од осум километри
Коњановски: Во период од шест месеци од преземањето на општината, асфалтиравме и реконструиравме улици во должина од осум километри
Стекнување автокефалност на МПЦ е една од придобивките од Преспанскиот договор, смета професорот Спасеновски
Стекнување автокефалност на МПЦ е една од придобивките од Преспанскиот договор, смета професорот Спасеновски
Владата на Петков може да падне поради Македонија
Владата на Петков може да падне поради Македонија
Ковачевски со ќерката Тамара ќе ја предводи македонската делегација во Италија и Ватикан за денот на сесловенските просветители – Средби со Драги и Петков
Ковачевски со ќерката Тамара ќе ја предводи македонската делегација во Италија и Ватикан за денот на сесловенските просветители – Средби со Драги и Петков
БРАВО - Независниот Синдикат на професионални војници: Позитивно утврден текстот за Предлог-законот, како резултат на добриот социјален дијалог со МО
БРАВО - Независниот Синдикат на професионални војници: Позитивно утврден текстот за Предлог-законот, како резултат на добриот социјален дијалог со МО
СДСМ: Ребалансот на Буџетот обезбедува заштеди од 200 милиони евра и повисоки плати и пензии, лицемерно ВМРО-ДПМНЕ критикува, а нивните градоначалници денар не одвоија за граѓаните
СДСМ: Ребалансот на Буџетот обезбедува заштеди од 200 милиони евра и повисоки плати и пензии, лицемерно ВМРО-ДПМНЕ критикува, а нивните градоначалници денар не одвоија за граѓаните

ВМРО СЕ УТЕПАА ОД ЛАЖЕЊЕ – Не подаривме возило на Заев, тоа е доделено согласно закон, велат од Владата

Владата нема ниту право, ниту постои таква законска можност или обврска, на кој било поранешен премиер или на кој било друг функционер да подарува возила, порачаа денеска од Владата по информациите во дел од медиумите за правата на поранешните премиери.

Од Владата истакнуваат дека постапуваат исклучиво согласно со обврските кои произлегуваат од Законот за влада, како и дека со измените направени во 2016 година, Владата има обврска да обезбеди на користење возило, возач, како и безбедносна заштита на поранешен претседател на Влада, онолкав период колку што му траел завршениот мандат.

-Во врска со информациите во медиумите за правата на поранешните премиери, Владата на Македонија ја известува јавноста дека постапува исклучиво согласно обврските кои произлегуваат од Законот за влада. Имено, со измените направени во 2016 година, Владата има обврска да обезбеди на користење возило, возач, како и безбедносна заштита на поранешен претседател на Влада, онолкав период колку што му траел завршениот мандат. Владата нема ниту право, ниту постои таква законска можност или обврска, на било кој поранешен премиер или на било кој друг функционер да подарува возила, се наведува во соопштението од владината прес-служба.

loading...

anime to watch. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Naruto (Dub)

ANIMEFLIX How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

ANIMEFLIX Tokyo Revengers Episode 21 - Uncen

anime websites 6 LOVERS

stream anime online So I'm a Spider, So What?