Претставници на Владите на Северна Македонија и Бугарија потпишаа неколку меморандуми за разбирање и декларации за соработка
Претставници на Владите на Северна Македонија и Бугарија потпишаа неколку меморандуми за разбирање и декларации за соработка
МИЛЕВСКИ: Во Софија остваривме средба со пратениците од нашата сестринска либерална партија ДПС, предводени од лидерот Мустафа Карадај
МИЛЕВСКИ: Во Софија остваривме средба со пратениците од нашата сестринска либерална партија ДПС, предводени од лидерот Мустафа Карадај
Малески: Двете влади прават многу вредна работа
Малески: Двете влади прават многу вредна работа
СДСМ: Калеска-Ванчева од првиот ден на мандатот ја напушти адвокатската канцеларија
СДСМ: Калеска-Ванчева од првиот ден на мандатот ја напушти адвокатската канцеларија
Д-р Беќаровски: Балканецот е тврдоглав, не можеш со забрани да го поттикнеш, од инат сол ќе јаде, спасот е само да го поткупиш
Д-р Беќаровски: Балканецот е тврдоглав, не можеш со забрани да го поттикнеш, од инат сол ќе јаде, спасот е само да го поткупиш
Разбиена организирана група на шверцери на дрога, приведени три лица, запленетa марихуана вредна 50.000 евра
Разбиена организирана група на шверцери на дрога, приведени три лица, запленетa марихуана вредна 50.000 евра
ЕВЕ ЗОШТО БЕШЕ ПАМЕТНО ШТО ВЛЕГОВМЕ ВО НАТО: Македонската армија меѓу ТОП10 најслаби армии во светот
ЕВЕ ЗОШТО БЕШЕ ПАМЕТНО ШТО ВЛЕГОВМЕ ВО НАТО: Македонската армија меѓу ТОП10 најслаби армии во светот
ПОДАРИ РАДОСТ: Одбери една од подарок-картичките на Комерцијална банка за Skopje City Mall во вредност од 1.000, 3.000 и 5.000 денари и уживај во насмевката на саканите
ПОДАРИ РАДОСТ: Одбери една од подарок-картичките на Комерцијална банка за Skopje City Mall во вредност од 1.000, 3.000 и 5.000 денари и уживај во насмевката на саканите

ВМРОВЦИТЕ ПАК ПРАВАТ ШТЕТА ПРОТИВ ДРЖАВАТА И НАРОДОТ – Маричиќ: Опозициската кампања може да донесе помалку попишани Македонци

Пописот ни е повеќе од потебен и треба да се спроведе час поскоро, смета министерот за правда Бојан Маричиќ, кој порачува дека најавата за бојкот на опозицијата создава опасност да се попишат помалку Македонци.

– Пописот ќе влее доверба кај сите граѓани и наместо да повикувате на кочници, треба заедно да излеземе и заедно да ги повикаме граѓаните да се попишат. Вашата кампања може да има ефект само да има помалку попишани граѓани или само помалку Македонци во проценти. Ако тоа ви е целта, некави служи на чест. Бојкотот и блокадите не се решение – истакна Маричиќ.

loading...

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2 Episode 4

ANIMEFLIX Kiss x Sis (TV) Episode 4

Attack on Titan Season 2 Episode 5

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

So I'm a Spider, So What?