СДСМ СКОПЈЕ КОНТРА АРСОВСКА: НИЕ ИНВЕСТИРАМЕ ВО ИДНИНАТА НА МЛАДИТЕ, А НЕ ВО ЛУКСУЗНИ КАНЦЕЛАРИИ КАКО ТИЕ ВО БЕЛАТА ПАЛАТА НА ВМРО-ДПМНЕ
СДСМ СКОПЈЕ КОНТРА АРСОВСКА: НИЕ ИНВЕСТИРАМЕ ВО ИДНИНАТА НА МЛАДИТЕ, А НЕ ВО ЛУКСУЗНИ КАНЦЕЛАРИИ КАКО ТИЕ ВО БЕЛАТА ПАЛАТА НА ВМРО-ДПМНЕ
ПАРТИЈА НА ПЕНЗИОНЕРИТЕ: ОСТАНУВАМЕ ВО КОАЛИЦИЈА СО СДСМ, ГИ ПОВИКУВАМЕ НАШИТЕ ЧЛЕНОВИ ДА ГЛАСААТ ЗА КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ВО ОПШТИНИТЕ КАДЕ ИМА ВТОР КРУГ
ПАРТИЈА НА ПЕНЗИОНЕРИТЕ: ОСТАНУВАМЕ ВО КОАЛИЦИЈА СО СДСМ, ГИ ПОВИКУВАМЕ НАШИТЕ ЧЛЕНОВИ ДА ГЛАСААТ ЗА КАНДИДАТИТЕ НА СДСМ ВО ОПШТИНИТЕ КАДЕ ИМА ВТОР КРУГ
Илиевски до Димитриевски: Зошто зборувате надворешна политика, а не зборувате за градинките, улиците, канализациите кои не ги изградивте?
Илиевски до Димитриевски: Зошто зборувате надворешна политика, а не зборувате за градинките, улиците, канализациите кои не ги изградивте?
ЉУПЧО ПОПЕВСКИ ПОПЕ - ДА ПОБЕДИ КАНДИДАТ НА ВМРО ДПМНЕ ПОСЛЕ ПРОЕКТОТ 2014-ТА Е АПСУРД НА АПСУРДИТЕ!
ЉУПЧО ПОПЕВСКИ ПОПЕ - ДА ПОБЕДИ КАНДИДАТ НА ВМРО ДПМНЕ ПОСЛЕ ПРОЕКТОТ 2014-ТА Е АПСУРД НА АПСУРДИТЕ!
ПРОФЕСОРКА МИРЈАНА МАЛЕСКА: ПЕТРЕ ЗАСЛУЖУВА ДА ПОБЕДИ ВО ВТОР КРУГ
ПРОФЕСОРКА МИРЈАНА МАЛЕСКА: ПЕТРЕ ЗАСЛУЖУВА ДА ПОБЕДИ ВО ВТОР КРУГ
Кондовски: Граѓаните заслужуваат прецизни информации, проекти, идеи!
Кондовски: Граѓаните заслужуваат прецизни информации, проекти, идеи!
Морачанин: Ана Петровска имаше намера да го дискредитира ДОМ како партија и не ѝ успеа
Морачанин: Ана Петровска имаше намера да го дискредитира ДОМ како партија и не ѝ успеа
Ахмети лобира за Петре Шилегов!
Ахмети лобира за Петре Шилегов!

ВМРОВЦИТЕ СЕ КОМЕДИЈА – ГО ПЛУКААТ И ИСМЕВААТ ЗАЕВ АМА ГО КОПИРААТ КОМПЛЕТНО ОД А ДО Ш: ОТКАКО ВЕТИЈА ВМРОВСКА ВЕРЗИЈА ЗА ЕДНО ОПШТЕСТВО ЗА СИТЕ, СЕГА И ОНИ ЌЕ КРЕВАЛЕ ПЛАТА АМА НА 750 ЕВРА?!?!

„Денеска од овде во Карпош ќе зборуваме како до просечна плата во еден мандат од 750 евра, односно 45.000 денари, и како до легализирање односно до формализирање на тргувањето со крипто валутите и со имплементирање „Blocкchain“ технологијата“, истакна лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски.

Откако му се смееја на Заев и го критикуваа за просечна плата од 500е и откако видоа дека тоа стана реалност, сега они ветуваат 750 евра плата?!?!

Пред неколку месеци одржаа прес и понудија вмровска верзија на познатата политика на Заев ЕДНО ОПШТЕСТВО ЗА СИТЕ но ја нарекоа МАКЕДОНИЈА ЗА СИТЕ!

Но само по една недела откако Талат Џафери прозборе на мајчин албански јазик во Брисел рипнаа да го бесат на бандера, за боравија на МАКЕДОНИЈА ЗА СИТЕ пак си се вратија на МАКЕДОЊА НА МАКЕДОНЦИТЕ А ЗА ШИПТАРИ ГАСНА КОМОРА, политика која ја водат 30 години и од која тешко дека ќе се одвојат ментално и цивилизациски…

Инаку кога сме кај платите, тие имаа 12 години можност да ги покачат платите но наместо тоа ја рекламираа земјава пред странските инвеститори на разните род шоуа како земја со ефтина работна рака?!?! Дури и нивниот финансиски гуру, професорот Трајко Славески го молеше Заев да не ја крева минималната плата и паничеше дека тоа ќе ја уништело македонската економија?!?!

Сега им текна плати ќе качувале?! А 12 години само си ги полнеа бисаѓите крадеа пљачкаа гнетеа стекови од бикови и воведуваа режим и владееја со ќотек и судско полициски местенки и ги полнеа затворите додека пола милион млади избегаа во странство…

loading...

https://4anime.biz blood c 4anime

Watch anime online for free at AnimeDao animedao my hero academia

Metal Skin Panic MADOX-01 Episode Full

https://animetv.cc anime on tv

Gfycat: https://gfycat.com/@kissanimemx

Tapas: https://tapas.io/kissanimecontact