(ВИДЕО): Олимпиецот Георгиевски свечено дочекан на аеродром – „Чувството е прекрасно“
(ВИДЕО): Олимпиецот Георгиевски свечено дочекан на аеродром – „Чувството е прекрасно“
Многу топло време со високи температури до 6 август, долж Повардарието над 42 степени, болниците се полнат со пациенти, во Скопје има 10 колапси дневно
Многу топло време со високи температури до 6 август, долж Повардарието над 42 степени, болниците се полнат со пациенти, во Скопје има 10 колапси дневно
УШТЕ ЕДНА ПОБЕДА ЗА ГРАЃАНИТЕ КОИ СЕ БЕЗ ПРАВА СО ГОДИНИ - Законот за државјанство помина во Собранието, 57 гласаа „за“, 32 „против“
УШТЕ ЕДНА ПОБЕДА ЗА ГРАЃАНИТЕ КОИ СЕ БЕЗ ПРАВА СО ГОДИНИ - Законот за државјанство помина во Собранието, 57 гласаа „за“, 32 „против“
Заев: Го слушнавме и прифативме повикот на деловните луѓе од регионот – помалку историја, повеќе економија
Заев: Го слушнавме и прифативме повикот на деловните луѓе од регионот – помалку историја, повеќе економија
(ВИДЕО) СМЕШЕН МОМЕНТ ОД ПРОШЕТКАТА НА РАМА, ЗАЕВ И ВУЧИЌ: НОВИНАРКАТА НА ПИНК ГО ПРАШУВА ЗАЕВ КАДЕ Е КАФИЧОТ ТРОПИКАНА ВО СКОПЈЕ КАДЕ ВУЧИЌ БИЛ ПРЕД 30 ГОДИНИ, ЗАЕВ ВИКА ПОЈМА НЕАМ ЈА СУМ ОД СТРУМИЦА
(ВИДЕО) СМЕШЕН МОМЕНТ ОД ПРОШЕТКАТА НА РАМА, ЗАЕВ И ВУЧИЌ: НОВИНАРКАТА НА ПИНК ГО ПРАШУВА ЗАЕВ КАДЕ Е КАФИЧОТ ТРОПИКАНА ВО СКОПЈЕ КАДЕ ВУЧИЌ БИЛ ПРЕД 30 ГОДИНИ, ЗАЕВ ВИКА ПОЈМА НЕАМ ЈА СУМ ОД СТРУМИЦА
БРАВО ОПШТИНА ЦЕНТАР - Уште два угостителски објекти во Центар добија решенија за преземање мерки за намалување на бучава
БРАВО ОПШТИНА ЦЕНТАР - Уште два угостителски објекти во Центар добија решенија за преземање мерки за намалување на бучава
Почнува изградба на Детска градинка во Бутел
Почнува изградба на Детска градинка во Бутел
Од тематската седница на Владата: Охридскиот рамковен договор придонесе за кохезивноста на општеството како еднакво за сите граѓани и заедници како и за интеграцијата на Република Северна Македонија во НАТО и ЕУ
Од тематската седница на Владата: Охридскиот рамковен договор придонесе за кохезивноста на општеството како еднакво за сите граѓани и заедници како и за интеграцијата на Република Северна Македонија во НАТО и ЕУ

ВМРОВЦИТЕ СЕ КОМЕДИЈА – ГО ПЛУКААТ И ИСМЕВААТ ЗАЕВ АМА ГО КОПИРААТ КОМПЛЕТНО ОД А ДО Ш: ОТКАКО ВЕТИЈА ВМРОВСКА ВЕРЗИЈА ЗА ЕДНО ОПШТЕСТВО ЗА СИТЕ, СЕГА И ОНИ ЌЕ КРЕВАЛЕ ПЛАТА АМА НА 750 ЕВРА?!?!

„Денеска од овде во Карпош ќе зборуваме како до просечна плата во еден мандат од 750 евра, односно 45.000 денари, и како до легализирање односно до формализирање на тргувањето со крипто валутите и со имплементирање „Blocкchain“ технологијата“, истакна лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски.

Откако му се смееја на Заев и го критикуваа за просечна плата од 500е и откако видоа дека тоа стана реалност, сега они ветуваат 750 евра плата?!?!

Пред неколку месеци одржаа прес и понудија вмровска верзија на познатата политика на Заев ЕДНО ОПШТЕСТВО ЗА СИТЕ но ја нарекоа МАКЕДОНИЈА ЗА СИТЕ!

Но само по една недела откако Талат Џафери прозборе на мајчин албански јазик во Брисел рипнаа да го бесат на бандера, за боравија на МАКЕДОНИЈА ЗА СИТЕ пак си се вратија на МАКЕДОЊА НА МАКЕДОНЦИТЕ А ЗА ШИПТАРИ ГАСНА КОМОРА, политика која ја водат 30 години и од која тешко дека ќе се одвојат ментално и цивилизациски…

Инаку кога сме кај платите, тие имаа 12 години можност да ги покачат платите но наместо тоа ја рекламираа земјава пред странските инвеститори на разните род шоуа како земја со ефтина работна рака?!?! Дури и нивниот финансиски гуру, професорот Трајко Славески го молеше Заев да не ја крева минималната плата и паничеше дека тоа ќе ја уништело македонската економија?!?!

Сега им текна плати ќе качувале?! А 12 години само си ги полнеа бисаѓите крадеа пљачкаа гнетеа стекови од бикови и воведуваа режим и владееја со ќотек и судско полициски местенки и ги полнеа затворите додека пола милион млади избегаа во странство…

loading...

Website https://aniwatch.pro: Watch Buso Renkin aniwatch Episode 26 aniwatch

AnimeBee: Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas (Dub) anime episode Full online free at https://animebee.to watch anime free

WCOStream: Space Oz no Bouken (Dub) anime episode Full online free at https://wcostream.cc watch anime dub

Jigsawplanet: https://www.jigsawplanet.com/kissanimemx?viewas=2e192a4174b8

Blogger: https://www.blogger.com/profile/00230500517765771050

Amara: https://amara.org/en/profiles/profile/MM8y1E1zq4yjiQ5AjWLyDDsnFmigyiE8EeaLUoiJRfk/