(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

ВМРОВЦИТЕ СИ НАЈДОА НОВ ТАРГЕТ ЗА ОЦРНУВАЊЕ ОТКАКО ГО НЕМА ЗАЕВ: Не изгледам совршено, но внимавам да бидам пристојно облечена, вели Славјанка Петровска, најозборуваната министерка на социјалните мрежи

Не изгледам совршено, но внимавам да бидам пристојно облечена, вели Славјанка Петровска, најозборуваната министерка на социјалните мрежи

Сето тоа е дел од хибридните напади“, вели министерката за одбрана, Славјанка Петровска за ММС која веќе извесен период е жртва на потсмев на социјалните мрежи.

Секоја нејзина изјава е пречекувана на нож, недолично коментирана, што секој би помислил дека станува збор за организирано омаловажување на работата на министерката и нејзиниот лик.

Што мисли минстерката за овие напади против неа, дали смета дека е нечија цел и од која кујна би можеле да бидат ММС ја праша, бидејќи досега на сите напади таа достоинствено одмолчи.

-Од каде и да доаѓа и која и да е причината, бидете сигурни дека нема да ме поколеба да ја извршувам оваа позиција. Сето тоа е дел од хибридните напади. Јас жалам што гледам обиди да се поткопа угледот на сопствената држава со неосновани критики како што е последната кога дел од порталите реагираа зошто не била изведена химната на државата при мојата посета на Обединетото Кралство, а да не се подвлече честа што ни е укажана како држава да се отсвири нашата традиционална песна. Најмал обид за информирање пред да се објават критиките води кон информацијата дека британскиот протокол кој е еднаков за сите гости од странство, предвидува изведување на државна химна само кога во посета на Обединетото кралство оди шеф на држава. Церемонијата за пречек беше во знак на почит кон нашата држава и кон мене како министерка и затоа сум му благодарна на мојот домаќин, министерот за одбрана Бен Валас, ни рече министерката.

Критичките коментари по посетата на министерката на Обединетото кралство не беа само за химната, за кое објаснување даде дури и британската амбасада во Скопје, туку и за нејзиниот начин на облекување.

Преземено од ММС.мк

loading...

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Record of Ragnarok

Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 15

Black Clover

watch anime dub My Hero Academia Season 2 (Dub)

free anime online ANIMEFLIX The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]