Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори

ВМРОВЦИТЕ ЗАСПАЛЕ ОД ТОПЛОТО – СДСМ: Да не спиеше ВМРО-ДПМНЕ ќе знаеше дека вакцини пристигаат секој понеделник и дека досега се аплицирани околу 700.000 дози

ВМРО ДПМНЕ како што ги преспа, двата силни брана на Ковид 19, според тврдењето на нивниот лидер Мицкоски, продолжува да спие и за време на вакцинацијата на населението.

Да не спиеше ВМРО ДПМНЕ ќе знаеја дека 800.000 дози вакцини купени од производителот Фајзер, се испорачуваат во нашата земја од пред 5 месеци, и тоа секој понеделник.

Ако не беа на одмор ВМРО ДПМНЕ ќе знаеја дека 200.000 купени вакцини од кинескиот производител Синофарм, веќе се искористени за вакцинација на граѓаните. Да не спиеја ВМРО ДПМНЕ исто ќе знаеја дека од март почна испорака на вакцини кои ги купивме и преку Ковакс механизмот.

Ако ВМРО ДПМНЕ не хибернира ќе знаеја дека во тек е имунизција на граѓаните и со вакцини што ги купивме од производителот Синовак и тоа 500.000 дози вакцини. ВМРО ДПМНЕ нека продолжи да спие, во моментов во државата аплицирани се околу 700.000 дози вакцини.

Не очекуваме дека ВМРО ДПМНЕ ќе ги повика граѓаните да излезат и да се вакцинираат во што поголем број, затоа што на ВМРО ДПМНЕ единствено им е важно собирање ситни политички поени, а не здравјето на граѓаните.

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed

One Piece: Umi no Heso no Daibouken-hen Episode Full

https://gogoanime.be gogoanime one punch man

AnimeKisa: Pokémon: Origins anime episode 4 online free at https://animekisa.in anime online

Oag treasury: https://oag.treasury.gov.za/RMF/Lists/Framework%20Feedback/DispForm.aspx?ID=20754

Gallery autodesk: https://gallery.autodesk.com/users/J23PNLTYDXMB?relProf=1