(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

ВО БУГАРИЈА НЕМА НЕКРОФИЛСКА ОПОЗИЦИЈА ДА ЈА ЗЛОУПОТРЕБИ НЕСРЕЌАТА – И во Бугарија изгореа пациенти во ковид-одделение

Пожар избувна во одделението за КОВИД во болницата Хаџи Димитар во бугарскиот град Сливен, при што загинаа три лица, објавија ТВ Нова и БТВ.

Сигналот за пожар бил примен околу 2.40 часот вечерва. Испратени се две противпожарни екипи при што е констатирано дека одделот за КОВИД гори на целиот кат.

Пожарникарите пронашле двајца мажи кои починале на лице место, а третиот кој имал сериозни изгореници со возило на Брза помош бил пренесен во Пловдив. Малку подоцна човекот починал.

Загинатите се мажи на возраст од 66, 70 и 81 година.

Владимир Демирев од регионалната дирекција за противпожарна заштита случајот го коментираше како исклучително тежок и непријатен.

Од неговите зборови стана јасно дека се работи за невнимание, најверојатно од страна на пациент. Во оваа фаза не е идентификуван проблем со системот за снабдување со кислород.

Најверојатно се работи за запалена цигара, а тоа треба да го потврди истрагата.

loading...

anime sites. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

My Hero Academia Season 5 (Dub)

AniWatch Bleach (Dub) Episode 362

AniWatch Hunter x Hunter (2011) Episode 139

AniWatch My Hero Academia Season 3