Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

ВО ЧАИР РАБОТЕН ВИКЕНД ЗА НОВИ ПАРКИНГ МЕСТА И ПЕШАЧКИ ПАТЕКИ

🅿️🚗 🏘 NË ÇAIR FUNDJAVË PUNE PËR VEND-PARKINGJE TË REJA DHE SHTIGJE PËR KËMBËSORË
🚧👷🏻Fundjava ekipet tona të punës i gjeti duke krijuar edhe një hapësirë të re parkimi në 📍rrugën “Parashqevi Qeriazi” 1(Ish “Pavle Iliq”), me çka edhe do të shtohet numri i vend-parkingjeve për banorët e Çairit të Vjetër.
🏘Përveç që po krijojmë vend-parkingje të reja, në këtë rrugë gjithashtu ekipet tona po i shtrojnë shtigjet për këmbësorë.
✅ÇAIRI është shtëpia jonë e përbashkët dhe e meriton më të mirën, andaj do të vazhdojmë me më shumë investime për të gjitha lagjet.
—————————-
🅿️🚗 🏘ВО ЧАИР РАБОТЕН ВИКЕНД ЗА НОВИ ПАРКИНГ МЕСТА И ПЕШАЧКИ ПАТЕКИ
🚧👷🏻 Нашите работни тимови го започнаа викендот со создавање на нов паркинг простор на улица „Парашќеви Ќеријази 1“ (поранешен Павле Илиќ), со што ќе се зголеми бројот на паркинг местата за жителите на Стар Чаир.
🏘Покрај создавањето на нови паркинг места, на оваа улица нашите екипи ги уредуваат и пешачките патеки.
✅ЧАИР е нашиот заеднички дом и го заслужува најдоброто, затоа ќе продолжиме со многу инвестиции за сите населби.

loading...

go88 quốc tế quà tri ân go88 play go88

https://sunwin.fan/