ЦЕНТАР ЌЕ ИЗДАВА И ОДОБРЕНИЈА ЗА ВРШЕЊЕ ДЕЈНОСТ НАДВОР ОД ДЕЛОВЕН ПРОСТОР
ЦЕНТАР ЌЕ ИЗДАВА И ОДОБРЕНИЈА ЗА ВРШЕЊЕ ДЕЈНОСТ НАДВОР ОД ДЕЛОВЕН ПРОСТОР
Битиќи на трибината „Најдоброто за нашата општина“: Креираме нови и добро платени работни места, две нови инвестиции во Битола до крајот на годината
Битиќи на трибината „Најдоброто за нашата општина“: Креираме нови и добро платени работни места, две нови инвестиции во Битола до крајот на годината
Вучиќ на 28 и 29 јули на Економски форум во Скопје
Вучиќ на 28 и 29 јули на Економски форум во Скопје
СКОПЈЕ ДОБИВА ЛЕГАЛНИ ЅИДОВИ ЗА СЛОБОДНО КОРИСТЕЊЕ НА УЛИЧНИТЕ УМЕТНИЦИ
СКОПЈЕ ДОБИВА ЛЕГАЛНИ ЅИДОВИ ЗА СЛОБОДНО КОРИСТЕЊЕ НА УЛИЧНИТЕ УМЕТНИЦИ
(ВИДЕО) Заев и Бочварски на стартот на реконструкцијата на патот преку националниот парк „Галичица“: После 50 години се обновува патната врска која ги поврзува убавините на Преспа и Охрид
(ВИДЕО) Заев и Бочварски на стартот на реконструкцијата на патот преку националниот парк „Галичица“: После 50 години се обновува патната врска која ги поврзува убавините на Преспа и Охрид
СПАСОВСКИ: Кога ја презедовме власта одлучивме храбро да ги решавме проблемите, наместо да владееме популистички
СПАСОВСКИ: Кога ја презедовме власта одлучивме храбро да ги решавме проблемите, наместо да владееме популистички
БРАВО - Од понеделник започнува закажување вакцинација во домашни услови
БРАВО - Од понеделник започнува закажување вакцинација во домашни услови
ТРАГЕДИЈА ВО ХРВАТСКА: Десетмина загинати и 45 повредени во несреќата на косовскиот автобус кај Славонски Брод
ТРАГЕДИЈА ВО ХРВАТСКА: Десетмина загинати и 45 повредени во несреќата на косовскиот автобус кај Славонски Брод

ВО ЃОРЧЕ СЕ РАБОТИ СО ПОЛНА ПАРЕА: СЕ СТАВА АТМОСФЕРСКА КАНАЛИЗАЦИЈА, СЕ АСФАЛТИРААТ УЛИЦИ

🚧Започна реконструкцијата на улица Наум Чакаров во УЗ Дексион. Во моментов се изведуваат градежни работи за поставување на атмосферска канализациона мрежа, по што ќе следи асфалтирање во должина од 240 метри.

Продолжуваме… #ПосветеноЗаЃорче

✔️За рекордно брз период асфалтирана е и улица 22 во Волково.
🚧Во должина од 1100 метри поставен е нов асфалт на површина од 4400м2.
✅Асфалтиран е и кракот кој ги поврзува улиците 20 и 22. Со новоизведениот коловоз во должина од 2,5 километри, конечно е решен долгогодишнот сообраќаен проблем на околу 190 семeјства во овој дел од Волково.
🏗️Градиме поднеднакво и рамномерно во урбаниот и руралниот дел.
Продолжуваме…
#ПосветеноЗаЃорче

loading...

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Blue Drop (Dub) Episode 13

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Watch Naruto: Find the Crimson Four-leaf Clover! Episode Full

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch Over Drive Episode 26

KissAnime Producthunt: https://www.producthunt.com/@kissanimemx