БОМБА НА ПОРТАЛОТ А1ОН - ЕВЕ ДОКАЗ ДЕКА СЕ СПРЕМАЛ ДА БЕГА: Камчев ги распослал парите по фирми во 6 земји во светот, но фирмите во земјава ги ставил под хипотека!
БОМБА НА ПОРТАЛОТ А1ОН - ЕВЕ ДОКАЗ ДЕКА СЕ СПРЕМАЛ ДА БЕГА: Камчев ги распослал парите по фирми во 6 земји во светот, но фирмите во земјава ги ставил под хипотека!
Премиерот Заев на работен појадок со амбасадорите на земјите од Вишеградската Група: Благодарност за земјите од В4 за нивната силна поддршка за проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан
Премиерот Заев на работен појадок со амбасадорите на земјите од Вишеградската Група: Благодарност за земјите од В4 за нивната силна поддршка за проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан
ЕУРОСТАНДАРД БАНКА Е КРИМИНАЛ НА ДЕЦЕНИЈАТА: Фирми земале кредити од еден и пол милион евра иако имале само еден вработен!!!
ЕУРОСТАНДАРД БАНКА Е КРИМИНАЛ НА ДЕЦЕНИЈАТА: Фирми земале кредити од еден и пол милион евра иако имале само еден вработен!!!
Скопје на плус 40 степени: Граѓани колабираат во автобус, на пазар, во Итна помош и по 100 повици
Скопје на плус 40 степени: Граѓани колабираат во автобус, на пазар, во Итна помош и по 100 повици
(ВИДЕО) Вистинска градежна експанзија се случува во општина Кавадарци: Се реконструира улица „Ресавска“ во Кавадарци
(ВИДЕО) Вистинска градежна експанзија се случува во општина Кавадарци: Се реконструира улица „Ресавска“ во Кавадарци
ЈОВАНОСКИ: Најостро го осудувам дискриминаторскиот однос на менаџментот и вработените во спортско-рекреативниот центар „Маркови кули“, кон наши сограѓани од ромската етничка заедница
ЈОВАНОСКИ: Најостро го осудувам дискриминаторскиот однос на менаџментот и вработените во спортско-рекреативниот центар „Маркови кули“, кон наши сограѓани од ромската етничка заедница
Тензии во Црното Море: Руски истрели кон британски воен брод
Тензии во Црното Море: Руски истрели кон британски воен брод
БРАВО - ОПШТИНА АЕРОДРОМ НАПРАВИ СТАНИЦА КАДЕ СЕКОЈ ДЕН МОЖЕ ДА СЕ ФРЛА СТАР МЕБЕЛ И ДОТРАЕНА БЕЛА ТЕХНИКА
БРАВО - ОПШТИНА АЕРОДРОМ НАПРАВИ СТАНИЦА КАДЕ СЕКОЈ ДЕН МОЖЕ ДА СЕ ФРЛА СТАР МЕБЕЛ И ДОТРАЕНА БЕЛА ТЕХНИКА

ВО ЃОРЧЕ СЕ РАБОТИ ТУРБО: НОВ КРУЖЕН ТЕК ВО ВОЛКОВО, НОВИ УЛИЦИ ВО ДЕКСИОН И ДАМЕ ГРУЕВ, СЕ ЧИСТАТ КАНАЛИ…

🇲🇰 Кружен тек во Волково 🇲🇰
Продолжуваме… #ПосветеноЗаЃорче

✔️Реконструирана е улица ,,Мијачка“ во Дексион.
✔️Поставена е атмосферска канализација и асфалт во должина од 150 метри.

Продолжуваме…
#ПосветеноЗаЃорче.

Градежните работи за реконструкција на ул. Антон Кецаров во нас. Даме Груев се одвиваат согласно утврдената динамика. Изваден е стариот асфалт и во моментов се поставува подземна електрична инсталација, со што за прв пат оваа улица ќе добие јавно осветлување.
Претходно беше изведена атмосфесрка канализација.
Очекувам за месец дена да се асфалтира должина од 320 метри, како и кракот на улица Пекљане од 130 метри
Продолжуваме #ПосветеноЗаЃорче

Се чисти каналот за наводнување во село Никиштани.
Се расчистува траса во должина од два километри, локациски: северно од раздвојувањето кај река Лепенец, до селото.
Со ова, земјоделците добиваат сигурен доток за наводнување на своите посеви, а се избегнува и опасноста од поплави и излевања.
Оваа акција Општина Ѓорче Петров ја спроведува во соработка со АД Водостопанство.

🚧 Започнаа градежните работи за реконструкција на ,, Кузман Шапкарев “.
По изведената атмосферска канализација, следува асфалтирање во должина од 350 метри.
Оваа улица за прв пат ќе добие и јавно осветлување.
Поставена е подздмна електрична инсталација, столбовите и светилките ќе се монтираат по асфалтирањето и изведувањето на тротоарот.
Последната постојка на автобусот со бр. 5️⃣ е времено дилоцирана во населбата Јурија.
🕐Очекувам градежните работи да финишираат за еден месец.
Продолжуваме ##ПосветеноЗаЃорче

🚧Реконструкција на улица ,,Драговити“ во Дексион.
Нов асфалт во должина од 230 метри.
Продолжуваме …
#ПосветеноЗаЃорче

loading...

ANIMEFLIX anime websites: Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) Episode 24

GoGoAnime attack on titan gogoanime: To Your Eternity Episode 5