Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба

Во организација на ВМРО-ДПМНЕ и Фондацијата Јарл Хјалмарсон од Шведска се одржува семинар „Целите на локалните лидери и употребата на социјалните медиуми“

Во текот на викендот се одржува првиот модул од семинарот насловен како „Целите на локалните лидери и употребата на социјалните медиуми” организирана од ВМРО-ДПМНЕ и Фондацијата Јарл Хјалмарсон од Шведска.

Пред присутните градоначалници, на отворањето се обрати потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски.

Мисајловски ја истакна досегашната успешност на градоначалниците во водењето на општините, како и очигледната разлика од владеењето на СДСМ. Тој посочи дека и покрај тешката состојба која ја начекале градоначалниците, големите долгови кои ги оставиле нивните претходници, но и опструкциите кои ги прави централната власт, биле завршени и отпочнати значајни проекти.

Мисајловски потсети дека основа на управувањето на ВМРО-ДПМНЕ е секогаш многу работа, посветеност на решавање на проблемите на граѓаните, и присутност на теренот помеѓу граѓаните. Само на тој начин, ќе се исполнат сите ветувања кои се дадени пред граѓаните.

Со чесна и одговона работа, треба да се покаже дека не сите политичари се исти, потенцираше Мисајловски.

Во текот на денот учесниците ќе зборуваат и за употребата на нови алатки во комуникацијата со граѓаните, а свое обраќање ќе имаат и членот на ИК и портпарол Марија Митева, портпаролите Наум Стоилковски и Димче Арсовски. Во делот на подобро решавање на урбанистичките проблеми, јавните приватни партнерства и финансирањето на општините за кои ќе се обрати Зоран Крстаноски.

Во текот на утрешниот ден, градоначалниците ќе дискутираат и на теми од проектниот менаџмент, образованието и генералното функционирање на општините.

loading...

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

GoGoAnime Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

GoGoAnime Arifureta: From Commonplace to World's Strongest Season 2

sites to watch anime GoGoAnime Death Note (Dub)

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone Episode 8